Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Működne úgy a Pavlovi reflexre...

Működne úgy a Pavlovi reflexre való tanítás, ha a másik ember tudja, hogy ez a célunk?

Figyelt kérdés

Mondjuk ugyanazt tesszük, mint Pavlov a kutyájával: minden étkezés előtt csengetünk.

De jelen esetben emberünk tudja, hogy mit csinálunk


Esetleg önmagunkon is beválik ez?


(Nyilván csupán elméleti kérdés, érdekel, de persze nem akarok kísérletezgetni senkin)


2020. jan. 20. 21:51
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:

Működik önmagunkon is.

Én pl évekig úgy pisiltem hogy közben telefon volt a kezemben, egyszer nem volt nálam és nem sikerült.

2020. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, klasszikus kondicionálás ekkor is működik. Az agynak sokkal ősibb területe van kapcsolatban a kondicionálással, a tudatos (frontális lebeny) agyi rész kimarad a buliból. A válasz előbb érkezik, mintsem tudatosan blokkolni tudnád.


[link]


[link]

2020. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindig van beállitva ébresztőm hogy bevegyem a gyógyszerem, de csak random rá nyomok hogy szundi vagy ha idegesít kinyimom és elfelejtem bevenni, egyszóval szerintem nem működik
2020. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emlékeztető az nem klasszikus kondicionálás... A klasszikus kondicionáláshoz kell egy feltétlen inger, feltétlen válasz, meg utána egy feltételes inger meg egy feltételes válasz. Az emlékeztető/gyógyszer bevétele példád teljesen más. Úgyhogy kérlek ne mondd azt, hogy nem működik.
2020. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!