Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül megváltoztatni...

Mennyibe kerül megváltoztatni a vezeték nevem?

Figyelt kérdés
Sose szerettem ahogy hangzik a nevem. A vezetéknevem konkrétan egy férfi név (lány vagyok úgyhogy még rosszabb) ami tudom hogy gyakori de a keresztnevemmel együtt idiótán hangzik. És ráadásul szinte mindennap hallom mert az osztályomban van egy másik lány akivel ugyanaz a keresztnevünk így az összes tanár kimondja a teljes nevem és mindig annyira rosszul érzem magam ha hallom.

2020. jan. 21. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tudom, hogy egy tizes.
2020. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
Felesleges megváltoztatni most. Pár év múlva lesz egy pasid és felveheted a nevét. Amúgy ezt a nevedet akkor sem tudod már kitörölni, mert így vagy anyakönyvezve, tehát minden hivatalos papíron be kell írni. Ezen kívül ha megváltoztatod, azzal úgymond megtagadod apádat is, hiszen az ő nevét viseled. Az iskolából ki fogsz kerülni a felnőtt életbe, nem biztos, hogy akkor is így fogod gondolni, mint most.
2020. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
Én is lány vagyok, az angol tanárom középsuliban mindenkit a vezetéknevén hívott és elé tette, hogy Mister vagy Miss, attól függően hogy lány vagy fiú az illető. Na már most az én vezeték nevem is egy férfi név. Roppant kellemetlenül éreztem magam mikor felszólított hogy Miss "férfinév". Szerintem te még jobban jártál mint én. :D
2020. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!