Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni a KFC-t?...

Hogyan kell kiejteni a KFC-t? Melyikőnknek van igaza?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm káefcének ejti, én meg kíefszínek. Szerinte én azért ejtem rosszul, mert "falusi" (amugy debreceni) vagyok és biztos ott tanultam, szerintem meg ő mondja rosszul, sőt idegesítően is. Kinek van szerintetek igaza?
2020. jan. 23. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Mozaikszó, gondolom tanították az angol ABC-t.
2020. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
first world problem. :-D
2020. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten rosszul mondjátok, mert nem figyeltetek oda harmadikban angolórán. [kéj-ef-szí] a helyes kiejtés.
2020. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ide csak a világ legnagyobb problémájával lehet kérdést kiírni.
2020. jan. 23. 13:46
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Mivel amerikai, a Kéefszí a helyes, de Magyarországon sokan magyarosan mondják. :) Igazából szerintem az sem gond, hogyha tudjátok miről van szó, akkor nem nagy probléma, ha magyarosan ejti valaki. Én ilyenen nem akadnék fent.
2020. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
EgyikőtökNekem sincs igaza, mert kéi ef szí - nek kell ejteni
2020. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
“Kéj Ef Szí” angolosan. De sztem semmi nincs abban sem, ha valaki magyarosan mondja itt nálunk, ezen azok szoktak általában problémázni, akik imádnak hencegni az angoltudásukkal (ami olykor az abc-vel ki is merül kb).
2020. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

[link]

Amúgy ezen az oldalon meghallgathatod, hogy ejtik a szavakat különböző angol nyelvterületeken, hogyha valamiben nem vagy biztos. :)

2020. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Eszembe sincs hencezgni a (nem létező) angol tudásommal, mivel nem is tanultam soha. Rám szólt, hogy rosszul ejtem, szerintem pedig ő mondja rosszul, de mivel nem is járok oda nekem teljesen mindegy, csak kíváncsi voltam hogyan kell ejteni valójában.
2020. jan. 23. 13:50
 10/21 anonim ***** válasza:
Ezesetben engedj meg még egy tanácsot, csupa szívből adom. Ha van napi 30-60 perc szabadidőd, ülj neki és tanulj meg angolul. Millió forrásod van a tanuláshoz, nyelvtanhoz és szókincshez és lehetetlen nem gyakorolni, mert az internetes cikkek, oldalak, zenék, sorozatok, filmek, könyvek stb minden elérhető angolul. Tényleg nem nehéz megtanulni, ha szorgalmas vagy - cserébe a tudás, amit kapsz, hihetetlenül hasznos. Én el se tudom már képzelni az életemet angoltudás nélkül, annyira a részévé vált a mindennapjaimnak.
2020. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!