Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikortól lehet azt mondani...

Mikortól lehet azt mondani hogy egy gyermekkori gyászfolyamat feldolgozott?

Figyelt kérdés

Nagypapám apám helyett volt apám, nagyon szerettem, ő is engem. 6 éves voltam, amikor meghalt. Akkor gyerekként fel sem fogtam, mi történt, nem emlékszem arra, hogy gyászoltam volna. Most,hogy 30 éves elmúltam (és mögöttem van pár elhibázott párkapcsolat), kezdek el újra emlékezni a papára, és csak sírok. Az elhibázott kapcsolataimat is megértem így. De mikor lesz ennek vége? Normális dolog az, hogy egy felnőtt nő a rég halott nagypapája emlekét siratva alszik el? Nem fogok én ebben az állapotban benne maradni?

Kérlek adjatok tanácsot, mi fogja azt mutatni, hogy lassan túl leszek a gyászon?

Nektek volt ilyesmi az életetekben? Hogy zajlott?



2020. febr. 3. 00:06
 1/2 Blade Bone ***** válasza:
Ne emészd magad emiatt, én például már nagykorú voltam, mikor a szüleim elhunytak, de még úgy sem fogtam fel mi is történt... és jobbára csak magamba temetni tudtam az emléküket, mert akkor abban az állapotban, még beszélni sem akartam. Ma már hét is tizenegy év távlatából könnyebb a visszaemlékezés, és szerintem ez is lehet a kulcsfontosságú pont, hogy mikor már igazán el tudod fogadni a hiányát, már nem keresel válaszokat a Miért-re, hanem megőrzöd őket örökre a szívedben.
2020. febr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem már túl vagy a gyaszon, ne misztifikald túl.

Van olyan, hogy az embert megrohanjak az érzelmek,a regmulttal kapcsolatban.

Esetleg menj ki a sírjához, beszélj hozzá,az segíteni szokott lezárni :)

2020. febr. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!