Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs önbizalmam ha...

Miért nincs önbizalmam ha közben szépnek és csinosnak látom magam?

Figyelt kérdés

2020. febr. 15. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert te hiába látod magad szépnek, kellene mástól a vissza igazolás.

Gondolom nem vagy egy flortolos típus.

2020. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van párom, tőle folyamatosan kapom a pozitív visszaigazolást. De az is csak ideig óráig ér valamit. Utána megint a béka feneke alatt van az önértékelésem.
2020. febr. 15. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
A szüleid neveltek ilyennek. De nem tehetnek róla hogy ilyen retardáltak.
2020. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem retardáltak a szüleim :(
2020. febr. 15. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Majd rájössz...
2020. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
A ketto nem fugg ossze.
2020. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Gondold végig: mi a legrosszabb dolog, ami történhet, ha egyszer a sarkadra állnál? Nem szeretnének pl.: a munkahelyeden? És akkor mi van? Szeretne más a munkahelyeden, mint munkatársat.

Indulj neki, próbáld ki magad valamilyen más tevékenységben, sportban, és érezd közben azt: meg tudom csinálni, úgyis jó vagyok:)!

2020. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az önképed (amelyből az önbecsülésed származik) nem a külsőd miatt negatív. Valamivel nem vagy kibékülve önmagadban, ezért zársz.


Ha ezt sikerül feloldani, akkor megváltozik a külvilág felé való hozzáállásod is. Alapvetően az egészséges önbizalom volna a normális - akinek eltúlzottan van jelen az életében, vagy hiányos, annak gondjai vannak a személyiségével és/vagy az önismeretével.

2020. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A belső vélt értéktelenséged okozza, nem a tested miatt van.

Ugy érzed nem vagy elég jó? Elég okos? Elég bátor?

2020. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem látod magad ELÉG szépnek és csinosnak, illetve húzódhat valami gyerekkori sérelem mögött is a válasz. Én tisztában vagyok vele, hogy szép vagyok és nagyon jó alakom van, állandóan kapok pozitív visszajelzést, viszont nálam ez sosem jelentett semmit, mivel én nem láttam magamat soha szépnek. Ez az egész csak fejben dől el, magadnak kell megfelelned, elfogadnod minden egyes dolgot, hibát önmagaddal kapcsolatban. 17/L (nekem még mindig nem sikerült, de megéri próbálkozni)

U.i.: esetleg járhatsz edzeni, vagy beszélhetsz magadnak a tükör előtt, hogy magabiztosabb légy.

2020. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!