Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az élet értelme?

Szerintetek mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Nincsenek öngyilkos hajlamaim, pusztán filozofálgatni szeretnék, így az unalmas karantén idején.

2020. márc. 26. 20:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

*ja és még a negatív oldalt is megtapasztalni, amikor nincs mindig bőség;stb.

(én még hiszek amúgy a folyamatos fejlődésben, reinkarnációban is. Egyre többet fejlődünk, egyre több ráeszmélésünk lesz.)

2020. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Tehát csak igazolást vársz hogy semmi értelme mert úgyis meghalunk? Mert eddig bárki bármit írt neked ez az ütőkártyád. Akkor élj egy terméketlen elpazarolt haszontalan életet de a végén ne siránkozz
2020. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva szerintem tényleg nincsen semmi értelme, ettől függetlenül nem fogok depresszióban gyötrődni és sajnálni magam. Elvégre ha már úgy alakult, hogy élek, akkor inkább érezzem jól magam, amíg tart, mintsem, hogy feleslegesen szenvedjek.
2020. márc. 26. 22:18
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Evolúciós nézetpontból a fajfenntartás.
2020. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
"Becsület, család, hagyomány, fánkok". Ezek a Mucha Lucha szerint például a legfontosabbak.
2020. márc. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sincs értelme alapvetően és a mi feladatunk, hogy találjunk valamit. Én jelenleg úgy érzem, hogy a fejlődés, tapasztalatszerzés, a spirituális értelemben való jobbá válás és a belső békém megtalálása az életem célja. Aztán persze sok tervem és célom van az életben például karrier terén, de semmiképp se mondanám ezt az életem értelmének.


24/F

2020. márc. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez változó és egyénfüggő. Jobban mondva csak az adott ember elmúlik az, hogy mit tekint az élete céljának. szerintem erre a kérdésre nem lehet olyan dolgot mondani ami mindenkinek megfelelne, igen mindenkinek más az érték az életben. A probléma leginkább ott kezdődik amikor nem találsz célt az életben. Személy szerint én ebbe az utóbbi kategóriába tartozom.
2020. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Nem kéredszkettél a világra, hanem legyártottak akaratod ellenére. Ettől a pillanattól kezdve pedig - hiába vannak, akik elkezdenek majd itt keménykedve "érvelni", - sodródsz tovább a körülmények által vájt mederben. Igazából az emberek túlnyomó hányada csak megpróbálja türelmesen kivárni a halált. Nekem például nem tud életcél lenni, hogy az emberek többsége egyik napról a másikra vegetál, erőszakos - még a legszűkebb ismeretségi körével is, hazudozik (vélt) előny(ök)ért, állandóan azon ketyeg, hogy mások megkárosításából miként tud többet és többet megszerezni magának akár pénzből, akár hatalomból vagy befolyásból, és ahová beteszi a lábát, ott garantált a pusztulás és az, hogy mindent beborít a mocska, számító, és bármit, bárkit képes a személyes kisstílű érdekei érdekében eltaposni. Az élet lényege manapság az, hogy minél több embert sikerüljön átverned, - akkor mondanak sikeresnek, - minél több szemetet hagyjál magad után reklámnak álcázottan, minél több hulladékot tudjál piacra dobni, tudd fizetni a számolatlan számlát, amelyet a fogyasztói társadalom vonzataként rendszeresen kapsz, meg tudd venni az egyre drágább és egyre kevesebb tápértékű, szintetikus moslékot, amelynek a hivatalos neve élelem. Ha ezzel meg vagy, akkor az időjárás elemeivel is megküzdhetsz időről-időre - bónuszként, - mert hála - első sorban az embernek, - már az időjárás miatt is egyre élhetetlenebb a Föld. Közben halomra hülyítik az embereket azok is, akik országokat vezetnek, - háborúkat robbantanak ki és vezényelnek le - néha megspékelve egy-egy járvánnyal. És mindig találsz néhány ügyeletes hülyét, aki tovább bonyolít a még hátra lévő sorsodon! Ez az, amiről sokan azt gondoljátok, hogy "élet"!
2020. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs erre egységes válasz, pont azért kérdeztem, mert érdekelt kit mi motivál, mit gondol a témáról. Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Érdekes volt olvasni egy-egy véleményt.
2020. márc. 27. 11:05
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton semmi értelme. De szerintem az önmegvalósítás elég kulcsfontosságú mindenkinél.
2020. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!