Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is próbálják...

Szerintetek is próbálják hülyének nézni az embereket ezzel a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Az egész világot
2020. ápr. 5. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Ebben nincs semmi újdonság. :D Annyi a különbség, hogy most a pánik miatt az embereket még jobban lehet manipulálni.
2020. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
"Vagyis hülyének nézni
2020. ápr. 5. 19:19
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezd a sok halott hozzátartozóját, mennyire érzik úgy, hogy hülyének nézték őket. Na meg a lélegeztetőn szenvedőket. Ne hidd, hogy mi nem fogunk oda jutni, lesz még itt is csúnya világ.
2020. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sem pánikolni sem könnyelműen venni nem szabad. Ez még egy új vírus, ami ellen nincs tuti gyógymód vagy oltás, mint az influenza esetén, ezért kell körültekintőbbnek lenni. Amúgy megjegyezném, hogy az influenza elleni oltást is a kockázati csoportnak javasolják elsősorban beadatni, mert rájuk jelent nagyobb veszélyt a betegség.

Természetesen vannak olyanok, akik nagyon csúnyán visszaélnek a helyzettel, és egyeseket nagyon ki tud fordítani önmagából, erre vigyázni kell. Én pl. takarításhoz, virágok átültetéséhez, szoktam használni tartós gumikesztyűt (biztos láttál már ilyet, vastagabb anyagból van, sárga, piros általában, 1 csomag 1 pár), a régi már szakadozik, a járvány kitörése óta semmilyet (de még sok darabos eldobhatót sem) kaptam tegnapig. Olyan termékekből fosztották ki a boltokat a pánikvásárlók, amik máskor mindig kaphatók, és persze nem megy ugyanolyan gyorsan az utánpótlás beszerzés.

Persze pozitív hozadéka is van ennek a helyzetnek. Például tisztul a levegő, nem bánnám, ha jobban előtérbe kerülnének a megújuló energiaforrások, a környezetkímélő közlekedési módok. A kerékpáros klubok is elkezdtek élni a lehetőséggel és ideiglenes kerékpársávokat festettek fel több helyen, jó lenne, ha ezeknek nem vetnének gátat, én is szívesen járnék drótszamárral munkába, de nincs összefüggő kerékpárút, autósok közé nem merek bemenni, járdáról a gyalogosok utálnak ki, évek óta nem kerékpároztam (ha a spinninget nem számoljuk).

Személy szerint nekem nagyon jól jön a hitelmoratórium, mert nyáron jár le egy nagyobb megtakarításom, amivel végtörleszteni tudom a lakáshitelemet, és így, hogy kicsit szüneteltetni tudom a hitelt, nem kell azon aggódni, hogy túlfizetésem lesz esetleg, ha nem időben utalják ki a megtakarítást, addig félreteszem, amit hitelre fizetnék, és kifizetem egyben az egészet.

2020. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sunshinedoll ***** válasza:
81%
Érdekes, hogy a hozzáértő emberek (virológusok, orvosok, gyógyszerészek egészségügyi dolgozók) közül senki nem gondolja azt, hogy ez egy kis lájti influenza-féle dolog, bezzeg a sok fotelhuszár....
2020. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Emberek, nyugi, 2018-ban 9,6 millió ember halt meg daganatban, WHO-s adat.

Ezt bezzeg nem reklámozzák pánikszerűen.


A pánik több embert öl meg, mint egy ismeretlen vírus. És ebben a média nagyot tud alkotni.


Aki beteg, maradjon otthon. Minden embernek meg kötelessége lenne az immunrendszerét erősíteni.

2020. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
"Minden embernek meg kötelessége lenne az immunrendszerét erősíteni." - Nagyon sokan el vannak hízva, és ezeknek csak a töredéke kap észbe, hogy ez nincs rendben.
2020. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7

Hát igen, hazánk Európa legelhízottabb országa az egészségtelen mozgásszegény életmód miatt. A betegség miatti hízás és fogyás mindig külön kategóriát képvisel.


Nem hiába van annyi beteg ebben az országban, mert az emberek többsége semmit sem tesz az egészségéért, aztán ha megbetegszenek, akkor az van, hogy hát az orvos feladata, hogy meggyógyítson?! De ő mit tett azért, hogy egészséges maradjon? Azért is tett elég sokat, hogy beteg legyen.

2020. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Az influenza sokkal több embert öl meg a világba mégse volt van ekkora hiszteria. Ez mar nagyon eröltetett. Túlsagosan felvan fujva ez az egész
2020. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek is próbálják hülyének nézni az embereket ezzel a vírussal?
2020. ápr. 5. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!