Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok a messenger ismerőseim...

Azok a messenger ismerőseim akik írogatni hajlandóak velem, miért nem hajlandóak telefonálásra, videóhívásra?

Figyelt kérdés

Írogatok velük javarészt egyoldalúan én írok ők válaszolnak, de amikor felhozom, hogy valamikor nem telefonálunk-e egyet vagy nem beszélünk-e videóhívásban egyet, mindig nemleges a válasz. Nem hajlandóak, és jönnek a kifogások hogy á én nem szeretek telefonálni meg ilyenek. Pár percet nyilván kibírna.

Ennyire selejtesnek tartanak?


2020. ápr. 21. 15:13
1 2
 1/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%

1,-Már rég rossz, hogy csak te érdeklődsz.

2,- Nekem pl sokszor van valami hajpakolás, arcpakolás az arcomon, amiben ugyebár csak a férjemnek vagy a legjobb barátnőmnek nyilvánulok meg videhívásnál.

3,- Én spec nem igazán szeretek telefonálni. Inkább pötyögök, vagy élőbe beszélgetés, de nekem a sima telefonhívás is erőltetett, fogalmam sincs miért. Biztos vannak még ezzel így páran.

2020. ápr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én gyűlölök telefonálni mindenkivel és bárkivel. A nagymamámmal szoktam, mert vele csak úgy lehet beszélni. Páromnak percre felveszem.

Mással én se vagyok hajlandó, nem is értem hogy miért kellene. Szerencsére nem kötelező.

Nem értem, miért kellene "kibírniuk" az ismerőseidnek, ha nem akarják? Ez valami kényszer? :D

2020. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

#2 vagyok

Javítom: páromnak 1 percre felveszem. :)

2020. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Én sem veszem fel a messenger hívást. Ha akarsz valamit írjál vagy hívjál fel a telefonszámomon. Tudom ingyen van, de engem idegesít, hogy nem hallom rendesen stb. videóhívás meg csak vészhelyzetben.
2020. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert nem a barátaid, csak a messengeres ismerőseid. Chatelgetés közben nem kell állandóan ott lenni, nem kell odafigyelni, az ember csinálhat mást is közben, ezt videohívásnál nem lehet kivitelezni, az odafigyelést igényel és ennyit nem érsz nekik. Mondjuk ha csak te erőlteted ezt a beszélgetést és semmi kölcsönösség ezekben a kapcsolataidban, akkor ebben nincs semmi meglepő.
2020. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Pedig sokkal személyesebb mint pötyörészni. Persze a személyes jelenlétet nem helyettesíti, de sokkal több mint egy szöveg, már csak a hang is, de a videó főleg. Régen én is sokat beszéltem a barátaimmal, ismerőseimmel. Volt, hogy majdnem egész éjjel dumáltunk Skypeon, míg végül bealudt :D Aztán valahogy lecserélődött az ismerősi köröm és a mostaniak inkább pötyörésznek. Egy emberrel beszélek rendszeresen telefonon, a többi mind ír inkább. Úgyhogy én már fel se hozom, persze ha valaki mondaná egyből benne lennék, de nem mondják.
2020. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Tegnap vki jól megfogalmazta egy hasonló kérdés kapcsán. Ne barátnak gondold ezeket az ismerősöket, hanem levelezőpartnernek.
2020. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Én szeretek telefonálni, de csak a legközelebbi barátnőimmel, barátommal, családtagjaimmal, nem pedig holmi “messenger ismerősökkel”.

De amúgy nagyon sokan nem szeretnek telefonálni, főként a fiatalabb korosztály.

2020. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%

#6

Az lehet, hogy számodra személyesebb, de nem mindenki működik ugyanúgy. :)

Számomra például határozottan magasan a legszemélytelenebb kapcsolattartási forma.

2020. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Tudni kell, hogy mikor érdemes visszavonulni, és tiszteletben tartani a másik felet. Venni az utalásokat.


Azt nem tudhatjuk, hogy selejtesnek tartanak-e, de az biztos, ahogy te is írtad, ez egy egyoldalú kapcsolat. Ilyen esetekben a túlzott rácsimpaszkodás a másik félre még jobban ront a helyzeten. Ne erőltesd a telefonálást, ha nem akarják. Én is csak azokkal telefonálok, akik közelebbi barátaim, vagy családtagok, csupa olyan ember, akikkel élvezetesebb ebben a formában társalogni.

Fogadd el, hogy vannak érdekbarátságok, amiben egyik-másik fél mindig többet akar. Hát most lehet te lettél ez a fél. De lehet nincs igazam, csak magamból indultam ki, meg a környezetemből.


De lehet az is, hogy vki utál telefonálni, viszont akkor ne csinálj a telefonálásból kényszert. Gonosz dolog ez.

2020. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!