Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a tinédzserk...

Dukandala kérdése:

Mi a véleményetek a tinédzserkori szerelemről?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mások véleményére is. Nekem az, hogy a szerelem nem korhoz kötött, de a "fizikai része" annál inkább. Amíg fiatalabb korban nincs a testiség, addig szerintem rendben van és teljesen normális. Hisz ekkor alakulnak ki az érzések/érzéseink. (Én is tinédzser vagyok)

Őszintén, viszonylag fiatal tinédzserek közé tartozom és van egy kapcsolatom több mint hét hónapja. Komoly érzéseink vannak egymás iránt, nem csak fellángolás, gyerekes hülyeség meg miegyebek amivel más felnőttek elnyomják ezt az egészet... Nem egy ember mondta nekem, hogy ez mennyire korai, de amint mondtam, ez szerintem nem korhoz kötött. Most csak azért, mert mások korainak tartják ezt, nem fogok otthon őrlődni az érzéseimmel, amit nem mutathatok ki... Én személy szerint ki nem állhatom, (meg gondolom más velem egykorú) hogyha egy felnőtt semmibe veszi az érzéseimet. Hogy ez gyermeteg, komolytalan, nem jelent semmit, korai, nincs a mi korunkban "kapcsolat" stb stb. De ez szerintem nem így van, legalábbis nem mindenkinél. És amúgy egy lány szemszögéből EZ a helyzet nem is számít (szépen mondva) örömlányságnak... Pedig ezt is megkaptam egy felnőttől, nem egyszer... (Ugyanezt megkapom akkor is egyébként, mikor a fiúbarátaimról van szó, de ez másik téma...)

Volt, hogy egy felnőtt ismerős, elkezdte nekem mondani: ,,Ugye most van ez a fiú, akivel barátkoztok..." Plz, don't... Azért már több mint fél éve ez nagyon nem barátkozás. Sokkal, de sokkal több... Ne nézzék le ennyire a fiatalokat ilyen szempontból! Más is mondta. De nem. Nem lehet megérteni? Hogy ez nem ilyen "egyszerű". Barátkozás. Hogyne. Baráti csók is, mi? :D

Szóval körülbelül ezt akartam leírni, végére elég összeszedetlen lett a megfogalmazása ennek a gondolatmenetnek, de remélem érthető. So, várom a véleményeket! :D



2020. ápr. 23. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek. Bár nekem ez kimaradt, 22 évesen volt az első kapcsolatom, de ez nem korhatáros dolog. A piros karikás dolog igen, de az hogy szeretitek egymást az nem.
2020. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni azokkal, akik lekicsinylik az érzéseiteket. Bizonyára már elfelejtették, mennyire szerelmesek tudtak lenni a ti korotokban. Azt gondolom, a szex részét valóban nem érdemes elsietni. Viszont a lelki része! :) Én azt hiszem, az ember ilyen idősen még sokkal jobban tud szeretni: nem esett át csúnya csalódásokon, nem tette az élet túlontúl racionálissá, sokkal inkább képes átadni magát az érzésnek, megélni mindazt, ami végbemegy benne. Tény: a tiniszerelmekből ritkán lesz házasság, például, mert az emberek nagyon sokat alakulnak még, míg elérik azt a kort. Ettől még nem kevesebb, inkább egy kicsit más. :)
2020. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled. Hülyék azok, akik lenézik ezt, csak mert a tinik tapasztalatlanabbak. Pont, hogy ez az igazi szerelem, ami még érdekektől és feltételektől mentes. Sokkal valódibb, mint a felnőttkori "jobb, mint egyedül" elven működő kapcsolatok. A házasságnak meg már köze nincs emberi érzésekhez, az gazdasági és társadalmi érdekszövetség, amiben üzletfelek vannak.

Éld meg bátran és ne foglakozz az ilyen kiüresedett emberekkel!

2020. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az úgynevezett felnőttek amúgy többnyire hülyék. Persze azért nem mindenki, de tényleg nem jelent semmit sem, hogy ki hány éves.
2020. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagyon rátapintottál a lényegre és teljesen egyetértek veled. A szerelem valóban kortalan, kinek hogy. Ilyenkor a legjobb szerelmesnek lenni ilyenkor még annyira tiszta szerelem tud lezajlani. Az érzések része nagyon fontos, viszont a szexuális együttlétet nem szabad elsietni sosem, jobb azzal várni. Nem kell foglalkozni a felnőttek véleményével, éld a saját életed. Sokszor azért mondják azokat (szerintem) mert van aki már nem képes hinni benne. Sokszor azért nézik le, mert ez már egy felgyorsult társadalom,minden hamarabb történik.

2020. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!