Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Majkának igaza...

Szerintetek Majkának igaza van abban, hogy felháborodott azért, mert olyan "zenészek" kaptak pénzt az Artisjus-tól, akik nem érdemelték meg?

Figyelt kérdés

Nem csípem Majkát, mint embert, van egy pár zenéje, amit kifejezetten szeretek. De most igaza volt!


Mindenki azzal jön, hogy de Majkának van vállalkozása, kifőzdéje meg pókerezik... hát könyörgöm, ki mondta hogy ők ne csináljanak ilyeneket?


Kállay Saunders András is kiírta Fb-ra, hogy a zenélés egy kiszámíthatatlan szakma és 3 hónapja ez az első bevétele.

1. Ha kiszámíthatatlan a szakma, akkor miért nem csinál mellette még valamit? Ez olyan hülyeség.

2. Ha 3 hónapja nincs bevétele, és mondjuk nincs ez a segély, akkor mi lett volna vele? Éhen hal?

3. Menjen dolgozni. Ennyire egyszerű.


És ki lettek forgatva ügyesen Majka szavai Lovasi által, mert Lovasi olyanokat nyilatkozik, hogy ha már 1 embernek is segített ez a támogatás, akkor már megérte. Hát b.asszus! Nem is arról volt szó, akik tényleg rászorulnak. Hanem azokról, akik nem, és az olyanoktól veszik el a helyet és a lehetőséget, akik pedig igen (remélem érthetően fogalmaztam, bocsi ha nem.)


Én is úgy gondolom, hogy pl.: Győzikének semmi keresnivalója nem lett volna a listán, mert ő nem zenész, és nem hiszem, hogy mély szdgénységben élne.


De egyébként a luxus az nem létszükséglet, el lehetne nekik menni dolgozni. Ezalatt a 3 hónap alatt több millió liter víz lefolyt a Dunán, és ezalatt a 3 hónap alatt több állást is meghirdettek. Ezen felül bolti eladóra és kórházi dolgozóra mindig van szükség és kereslet.

Ha eddig nem tettek félre és nincsenek tartalékaik, akkor így jártak.


Nekem ez a véleményem.



2020. máj. 9. 21:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

És tudom, hogy most már lassan regényt írok, amit sajnálok, mert fogalmazhattam volna rövidebben is, na de:


Ilyeneket mond Lovasi, akiről egyébként azt sem tudom kiféle-miféle, hogy 160 ezer forint morzsa. Igen, nekik lehet hogy morzsa, de sokaknak az a 160 ezer forint életmentő. (Itt nem magamra gondolok.) Hát ember az ilyen? Vagy ember aki ezt elfelejti?


És akkor még itt van Pély Barna is, aki azt a támogatást szétosztotta. Hát könyörgöm, azt a pénzt azért kapta, hogy megéljen valamiből, nem? Mert ő aztán k.rvára rá volt szorulva... Erre mi van? Szétosztja. Ami már a mártírkodás ne továbbja. A saját pénzét ossza szét, ha jótékonykodni akar az ember, ne azt, amit segélyként kap.

2020. máj. 9. 21:20
 2/21 anonim ***** válasza:
20%

Van egy rakat írás arról, hogy a kapitalizmus megoli a művészetet. Hát így öli meg. Ha az alkotás csak egy másodszakma lehet egy 9tol 5ig tartó munka mellett, amiről pontosan tudjuk, hogy kiszivja az eletet az emberből, akkor a szórakozóiparnak és a művészetnek is annyi.


A zenélés is ugyanolyan szakma mint bármi más. Nem egy hobbi; nem olyasmi, amire heti 40+ órás teljes munkaidő mellett kell időt kisajtolni.

Az meg orbitális nonszensz, hogy csak úgy lehessen zenész valaki, ha amúgy sikeres vállalkozó is.


Rengeteg hülyeségre megy el a kozpenz, de azoknak a támogatása, akik raszorulnak, nem az.

2020. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nanana! Nem azt mondtam, hogy csak az legyen művész, akinek vállalkozása van. Úgy gondolom, lehet több lábon állnia annak, akinek ennyire kiszámíthatatlan a munkája. Te is szeretheted másoknak kiforgatni a szavait.


Igen, a rászorulóktól én sem sajnálom. De Győzike hol rászoruló? L.L. Junior? Kállay Saunders András? Tolvai Reni? Pokorny Lia?


Amúgy most éppenséggel nem lehet nagyon koncertezni, max zenéket írni, simán elmehetnének a fent említett emberek dolgozni. És akkor kiesnének ebből a támogatásból, és akkor tényleg a valódi rászorulók kapnák a segélyt.

2020. máj. 9. 22:17
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
A képlet egyszerű: Korra, nemre, fajra, felekezeti hovatartozásra tekintet nélkül megvetem azokat az embereket, akik mások zsebében, magánéletében kotorásznak - azok szabad akaratának ellenére. A Majka által hordozott társadalmi értékre szándékosan nem térek ki, - mert nem az a válasz a kérdésre és gyűlöletet sem akarok kelteni.
2020. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Pont Majka beszél? Még ha teszem azt Bródy János háborodna fel, azt mondom. De ez tipikus bagoly mondja verében esete.
2020. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Én nem hiszem, hogy egy tengerentúli énekesnőnek kiszámíthatatlan szakmája lenne, meg se haragudjon senki. A kérdező (szerintem) azt akarja mondani, hogy ha valamiben nem vagy annyira jó, hogy megélj belőle akkor legyen több forrásból kereseted. Csak sajnos az ilyen média álltal legyártott magyar celebek megtanulták, hogy a tehetség nem szükséges és az emberek akkor is kapkodnak majd utánuk. Hát a krízishelyzet nem kedvez nekik ilyen szempontból...
2020. máj. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Valahol van igaza, csak szerintem kicsit savanyú neki a szőlő. Csak azt nem értem hogy miért, meg hogy az miért nem mindegy neki hogy kinek adnak 100ezer forintot. Persze van neki vállalkozás meg kifőzde meg anyámkínja, de elhiszi ezt bárki hogy neki abból vannak a nagy bevételei? Nagy túrót. Majkát már legalább 10 éve futtatja a tévé, fogalmam sincs hogy miért, talán azért mert még mindig hitelesen játssza a szókimondó ózdi hőst, meg lehet hogy jókor volt a nyelve jó helyen. Persze meg lehet élni másból is, de arról senki nem tehet hogy őt felkapta a média, Kállay-Saunderst meg az ilyeneket pedig annyira nem. Arról meg aztán ne is beszéljünk hogy mikor ByeAlex-szel (úgy látszik ehhez még ő se akarta a nevét adni mert ebben a munkában ő 'senkise' néven szerepel) 2017-ben megcsinálta az "u, u, u" című "remekművet" , a dalnak és a videoklipnek az elkészítéséhez a Nemzeti Kulturális Alap 100ezer forintot adott nekik. Érdekes módon akkor az nem volt baj. Pedig ha tudtuk volna előre hogy ez lesz a végeredménye kettőjük munkájának, szerintem sokan fizettünk volna 100ezret azért hogy inkább semmit ne csináljanak, és akkor máris megkapták volna ugyanazért a munkáért ugyanazt a pénzt mint most ezek a zenészek/színészek/celebek, a semmire. Egyedül azzal értek egyet teljesen hogy például Győzike támogatása nevetséges és felháborító, zenésznak vagy ehhez hasonlónak őt nevezni barokkos túlzás, se nem tehetséges, se nem becsületes, se nem senki, hanem egy nagy nulladék bohóc, egyáltalán nem értem hogy mi miatt illethette őt ez a pénz.
2020. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

#3 Direkt írtam hogy az alkotói életmóddal nem összeegyeztethető a 9tol 5ig tartó munkaidő,te meg a vállalkozós részre hegyezed ki az egész mondandómat? Te is ki tudod forgatni mások szavait.


Kreatív embernek tartom magam, de így is alig van lelki erőm és motivációm munka mellett írni/festeni. Nem elvárható, hogy a hazai művészeknek így keljen alkotniuk.Nem azért, mert úgy gondolom, hogy megerdemlik a lustasagot, hanem azért, mert az alkotás nem hasonlítható bármilyen más munkához.


A vállalkozást egyébként csak azért emeltem ki külön, mert talán az a legrugalmasabb munka. Ha mindenki elmenne masodallasokat keresni, mit gondolsz, ki vesz fel egy előadót, aki az egész nyarat végigturnézza, és nem tud dolgozni hetekik? Hogy lenne már ez hosszú távon fenntartó egy munkáltatónak?


És igen, úgy gondolom, hogy MINDENKI érdemes lenne valamiféle térítésre, akinek veszélybe került a megélhetése most. Más országokban fizetnek is mindenkinek, itt nem, ez van. De hozzá kell tenni, hogy a magyar nem is olyan nép, aki hajlandó lenne verni az asztalt azért, hogy megkapja ami jár neki. Mi akkor verjük az asztalt, amikor valaki kap egy kis extrát (amire amúgy jogosult) mondván, hogy "há' ha én nem kapok akkor ő se kapjon!"

2020. máj. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

Majka mindig fontoskodik, pedig azért ő is magába nézhetne néha. Csak szimpátiát akar kelteni ezzel a szövegével, de azért ő is kap ám támogatásokat rendesen, ha nem is feltétlenül most, de úgy alapból.

Kállay bejegyzéséről meg annyit, hogy jaj szegény 3 hónapja nincs bevétele, de ki tartja vissza, hogy elmenjen dolgozni? Ezer és ezerféle munka van. Ja, hogy ő nem akar, mert ő a Kállay. Akkor meg ne panaszkodjon, ha nincs bevétel.

2020. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló:

Nem is az alap helyzetről beszéltem, hanem a mostaniról. Most például senki nem fogja végigturnézni a nyarat, simán elmehetne dolgozni.

2020. máj. 10. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!