Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne aludjak el tanulás...

Hogyan ne aludjak el tanulás közben?

Figyelt kérdés

elkezdek tanulni ( olvasni az anyagot a tankönyvből)... 1 oldal után kb nagyon erős álmosság tör rám. ilyenkor felállok teszek egy kört vagy alszom egy fél órát, de utána kezdődik előröl és csak az idő megy ezzel, nem haladok..

kávé semmit se használ


közeleg a vizsgaidőszak és elég nagy probléma ez... pedig alszom 8 órát éjjel


2020. máj. 15. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez ellen igazabol semmit sem tudsz :(
2020. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én a helyedben kipróbálnám a 25 perc tanulás, 5-10 perc pihenés módszert. Ennek az az alapja, hogy átlagosan az ember 25 percig képes teljes mértékben fókuszálni. Ezután szükséges egy kis pihi, ami ne telefonnal vagy gépezéssel teljen, hanem valami aktív pihenéssel, például, hogy sétálsz egy kört az udvaron vagy csak felállsz és átmozgatod magad. Tudom, hogy egy oldal elolvasása kevesebb, mint 25 perc, de el tudom képzelni, hogy itt az lehet a baj, hogy tudatalatt már előre tudod, hogy ez sokáig fog tartani és elveszted a motiváltságod, fókuszáltságod. (Az alapján legalábbis, hogy azt írtad, alszol is rendesen.) Vagy esetleg ez a fáradékonyság mindig fennáll? Mert annak viszont a pajzsmirigytől a vitaminhiányig mindenféle dolog az oka lehet. Ha nem, akkor én ajánlom ezt az előbb említett módszert, nekem is sokat segített az egyetem alatt. :) (Esetleg még motiválhat a Forest nevű app is, ahol virtuális fákat lehet növeszteni, mialatt tanulsz. :D) Sok sikert! :)
2020. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy éjjelenként 8 órát is alszol, tehát eleget alszol. Ha elkap az álmosság, kelj fel, mozgasd meg magad, verd ki az álmot a szemedből.

Érdekel az, amit tanulsz, vagy a szüleid kényszerítettek erre a szakra? Ha kényszerítettek, akkor válts szakot.

2020. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kettes válaszolóval értek egyet én is, a Pomodoro technika nekem sokat segített a fókuszálásban, meg motivált, hogy mindig kaptam 5-10 perc szünetet, így nem tűnt olyan reménytelennek a dolog. Ami még talán segíthet, hogy kinyitod az ablakot, mert engem a friss levegő fel szokott ébreszteni általában :) kitartás!
2020. máj. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!