Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy van 1 szabad...

Tegyük fel, hogy van 1 szabad éved, amikor azt csinálhatsz, amit szeretnél. Miket vinnél véghez?

Figyelt kérdés

Nekem kicsivel több mint egy évem lesz míg egyetemre megyek, vár rám ősszel még az érettségi (amire jelenleg 60%-ban már fel vagyok készülve), tavasz környékén meg nyelvvizsga... Ezeket leszámítva azt csinálok, amit akarok.


Kreatív ötleteket várok, hogy hogyan használjam ki az időt. Kérlek olyan ötleteket osszatok meg, amiket én is véghez tudnék vinni (tehát ne legyen annyira konkrét és egyedi, ami csak rád vall.)



2020. máj. 18. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én elmennék világot látni a helyedben. Elvállalnék vmi alap melót (bébiszitterkedés stb.).
2020. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

tervezek utazni, de inkább jövő tavasz-nyár környékén, és semmiképp sem világkörüli utazásra. :))

2021.-től egyetemre szeretnék menni, így a nagy pénzbefektetést igénylő terveket inkább meghagyom mikor már magamnak megteremtettem egy jó alapot.

de azért tényleg köszi, örülök, hogy ez a lehetőség is felbukkant.

2020. máj. 18. 09:00
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Én első nyelvből tennék egy magasabb szintű nyelvvizsgát.

Utána elkezdenék rendesen megtanulni egy második nyelvet.

Egyébként most is ezek a terveim, csak nincs egy szabad évem, hanem munka mellett csinálom :)

Ami még érdekel, az a sütés, tortadíszítés. Ha lenne olyan tanfolyam, akkor azt is elvégezném.

Illetve mostanában elvégeztem két online képzést. Ha találnék olyat, ami érdekel és hasznos, akkor elvégezném még egyet.

Legszívesebben utaznék, de gondolom, arra nincs keret. Meg talán nem is a legjobb időzítés most világ körüli útra indulni.

2020. máj. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Engem sem vettek fel elsőre, életem legjobb éve volt.

Nyelviskolába jártam itthon és külföldön is. Csak középszintű nyelvvizsgát csináltam, nincs szükségem magasabbról papírra, de mindig törekedni minél jobban beszélni az idegennyelveket. Az utazásom során volt idő csak "nyaralni" is. Ha a vírus helyzet miatt nem tudsz/nem akarsz külföldre menni, akkor kipróbálhatod Magyarországot is turista szemmel nézni. Tudom, messze nem ugyanaz, mégis rá lehet döbbenni, hogy milyen jó helyek vannak. Legyen az egy város vagy túraútvonal...

Pár hónapot meg csak az érettségire való készüléssel töltöttem, heti 4 volt. Ekkor már csak az emeltek javítása volt a cél.

Ha még nincs jogsid, most kitűnő lehetőséges van megcsinálni. Vagy elkezdeni valami vadiúj sportot. Most vállalhatsz munkát, ami mondjuk egyáltalán nem kapcsolódik a jövőbeli szakmádhoz. Vagy önkénteskedni valahol, ha van benned ilyen motiváció.

2020. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Keresnék valami munkát, hogy legyen egy kis félre rakott pénzem, mire elkezdődik az egyetem.

Így nem kell egyetem mellett még dolgoznom is (de legalábbis nem olyan sokat) és teljes gőzzel tudnék összepontosítani a tanulásra.


Szabadidőmben meg túrázni járnék.

2020. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kigyúrnám magam vagy külföldi munkát vállalnék. :)
2020. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha van olyan dolog, ami érdekel, tartalmas, lehet belőle a későbbiek során az embernek haszna, akkor azzal foglalkoznék.
2020. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sport, nyelv, szoft skillek
2020. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csak pihenésről van szó, akkor rajz, süthető gyurma, fotózás, főzés és sport.

De mivel muszáj a jövőt is építeni, ezért idegennyelvet is tanulnék ezek mellett.


Ezzel így el is telnének a napjaim.

2020. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha lenne elég pénzem, körbejárnám, megkeresném mind a még élő rokonokat, és minden családi történetet kiimádkoznék belőlük.

Remélem nem lenne elég az egy év, de annál jobb, mert annál többet gyűjthetnék tőlük.

Adósuk se maradnék azzal amit én tudok.

2020. máj. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!