Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább lennél siketvak vagy...

Inkább lennél siketvak vagy veszítenéd el mindegyik végtagodat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindkettő egy szörnyű dolog, de ha muszáj lenne választanod, hogyan élsz tovább, melyiket választanád?


"Inkább meghalnék" nem opció



2020. máj. 28. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Siketvak lennék
Elveszíteném mind a 4 végtagomat
36 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A végtagok valamennyire pótolhatók, de az érzékszervek nem.
2020. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Hát szerintem meg siketen vakon még lehet értelmes dolgokat csinálni, de kéz nélkül??
2020. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2: vannak videók A Youtube-on arról, hogyan élnek a végtagok nélküli emberek. Nagyon találékonyak és ügyesek.
2020. máj. 28. 12:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Siketvak nem lennék, hisz kb semmit nem tudnék csinálni, se egy filmet megnézni, se zenét hallgatni, beszélgetni valakivel. Mintha bezárnának egy sötét szobába egyedül életed végéig. Max tapogathatok bele a vak csendes világba, sokra mennék vele, hogy van kezem lábam, ha kb a szobámból se mehetek ki egyedül.
2020. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Sssaszem ***** válasza:
100%
Itt vagyok én élő példa, hogy sajnos a látásom nagyon gyenge mínuszos 16-os a szemem és -12-es a szemüvegem, ennél erősebben nem tudnak adni. Szerintem ennek örüljek, mert lehetne ennél rosszabb is.
2020. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Végtagok nélkül élnék. Attól még tudsz kommunikálni másokkal, tudsz kapcsolatot teremteni, tudsz élni. Siketvaknak lenni sztem baromi magányos dolog, és nagyon kevés a lehetőséged, főleg, ha nem születésedtől fogva élsz így.
2020. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Pont ezt akartam írni, amit a 6-os. Nagyon nem mindegy, hogy születésedtől kezdve nincs se kezed, se lábad, egy sem, vagy balesetben veszted el. Mind a négyet? Nem mindegy, hogy születésedtől vagy süket és vak egyszerre, vagy szerzett betegség miatt lesz ilyen az állapotod. Sokkal nehezebben fogadja el az ember, ha mondjuk fiatal felnőtt korában kerül ilyen helyzetbe, mintha eleve így született volna. Gondolom, amit a Youtube-n látsz, ők eleve így születtek. Nagyon nem mindegy.

DE ha már ennyire érdekel, hogy utólag veszted el, akkor inkább kezek és lábak nélkül. Bár ez hülyeség, mert ilyen szerintem 1:10000000000 esetben történik, hogy valaki mind a négy végtagját tőből elveszti.

2020. máj. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző, annyira nem is ritka, meningitis esetén előfordul, hogy amputálni kell mindegyik végtagodat. Én ismerek több ilyen embert is.
2020. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Balesetre / betegségre gondoltam, nem úgy, hogy úgy születsz eleve.


Nem csak olyanokat láttam, akik így születtek. Olyanokat is, akik felnőttként vesztették el.

Illetve siketvakokat is láttam, akik már felnőttként kerültek ebbe az állapotba.


Elméleti szinten miért hülyeség? Mindenbe bele lehet gondolni, el lehet képzelni.

2020. máj. 28. 13:35
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Végtagot vesztenék. Azt lehet pótolni.

Ha viszont siketvakság miatt szinte teljesen el lennék vágva a külvilágtól, nem hiszem, hogy kedvem lenne tovább élni.

2020. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!