Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pincérnek, étteremben mennyi...

Pincérnek, étteremben mennyi borravalót szoktatok adni?

Figyelt kérdés

Vagy szoktatok egyáltalán?

Kb 10%-ot mondanak sokan, de az sztem rengeteg...

Ti mit gondoltok?



2020. máj. 29. 11:40
1 2 3 4 5
 1/41 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Én legalább 10%-ot szoktam.

Olyan helyre megyek, amit meg tudok fizetni - beleértve a 10%-os borravalót.

2020. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
69%
0. Van fizetésük, osszák be, vagy válasszanak más szakmát, ha nem tetszik.
2020. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
Kb. 10%-ot. Nem gondolom rengetegnek. Persze nem számolgatok mindig, főleg, ha valami kisebb összeg, akkor csak kerekítek. Meg volt olyan is, amikor direkt nem adtam semmit sem, hogy kifejezzem az elégedetlenségem.
2020. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%
Úgy gondolom nem kötelező a borravaló. Mostanában a futárnak sem adok, mert nem engedhetem meg magamnak. A borravaló egy gesztus, ha 10 forint, akkor 10 forint. Nincs rá szabály, hogy 10%, de amikor van módom pl. 100-200 forintot szoktam hagyni futárnak/pincérnek egyaránt.
2020. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
69%
Általában pár száz forint. Nem kérem, hogy visszaadjanak, ha úgy alakul. nyilván nem akkor, amikor 20ezressel fizetek, bár nem is hordok magammal nagy pénzeket.
2020. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%
Nekem igazából az a hátrányom, hogy sosincs nálam kp, vagy bankkártya.
2020. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Sunshinedoll ***** válasza:
20%

Nagyon sok helyen az éttermek legálisan fizethetik a pincéreket minimálbér alatt, mert úgyis ott a borravaló, vagyis a pincérek és hasonló munkát végzők nagyban függnek tőle.

Nem adni borravalót, mert szerinted az étterem dolga megfizetni őket elég gáz, mert a valóság az, hogy az étterem nem fizeti meg őket. Ami szintén gáz, az az, hogy elismered ugyan, hogy a pincérek munkája fontos és szükséges ( igénybe veszed a szolgáltatásukat, vagyis jársz étterembe, bárokba, kávézókba, rendelsz házhoz), de szerinted nem érdemelnek rendes fizetést, amiből meg is tudnak élni ("válasszanak más szakmát").


Az biztos, rengeteget elmond egy emberről, az, hogy mennyi borravalót ad.Én pl. második randira sose mentem olyannal, aki nem adott a pincérnek borravalót.

Szerintem aki nem ad, vagy kicentizi az kicsinyes skót f-sz, aki mindenféle szolgáltatást elvár, de fizetni meg nem hajlandó érte. És komolyan mondom, ha nem tudod kifizetni az éttermet a pincérrel együtt, akkor ne menj oda. Menj egy olcsóbb helyre vagy egy svédasztalos büfébe.

2020. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
62%
10 százalékot illik adni
2020. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
75%

"Nem adni borravalót, mert szerinted az étterem dolga megfizetni őket elég gáz, mert a valóság az, hogy az étterem nem fizeti meg őket. "

ez nem az en problemam. en a szolgaltatasert fizetek, nem szeretetszolgalat vagyok.

2020. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
76%

Elég buta lány lehet a sunshinedoll, ha ezen méri le az egész személyiségét másoknak, hogy adnak-e borravalót vagy nem. Bár az önbizalmad is rendesen megvan a hülyeségedhez.

Bár én szoktam borravalót adni, de az ilyen beképzelt csajokat, mint a sunshinedoll nagy ívben kerülöm, sokkal jobb így az életem. Bár most nem sikerült elkerülni a beképzelt p-csát. (Ha te f-szt írsz, én p-csát).

2020. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!