Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik más...

Vannak itt olyanok, akik más nyelven vezetnek valamilyen pl instaoldalt?

Figyelt kérdés

Van egy rajzal kapcsolatos insta oldalam, mert szerettem volna őket megosztogatni. De az elejétől fogva angolul vezetem. A minap rám írt egy lány, konkrétan, hogy ha én magyar vagyok, hogy merem nem magyar nyelven vezetni. És, hogy biztos beképzelt vagyok.

Kérdem én, miért akkora nagy probléma, ha nem magyarul vezetem?

23L


2020. máj. 29. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a lány, aki rád írt egy egyszerű bolond. Miért ne vezethetnéd angolul?

Én 18 éves korom óta mindent angolul vezetek, mert több külföldi barátom is van, akik nyilván nem értik meg a magyart, ellenben az angolt igen. Az én esetemben hozzájátszik, hogy már angol nyelvterületen élek, de hidd el, nem vagy beképzelt azért, mert angolul csinálsz bármit. Nagyobb közönséget érsz el vele.

21/L

2020. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abszurdum...

Tegnap láttam a youtube-on egy amerikai nőt, akinek magyar nyelvű csatornája van.


A lényeg, hogy elérd a célcsoportodat a médián keresztül. Hogy milyen nyelven, az csak a célcsoporttól és tőled függ.

Most ha holt nyelvekkel foglalkoznál, azt is inkább magyarul, mert rosszul hangzik a lupus in fabula? Ugyanmár...


Nem vagy beképzelt. Én is többet használom az angolt (meg egyéb nyelveket), mint a magyart. Meg is látszik, meg néha egy-egy név angol formában, kiejtéssel csúszik ki. De volt olyan is, hogy egy angol órán (én tartottam), franciául jutott csak eszembe a csillár -pedig nem sok különbség van. 🤷🏻‍♂️

Akkor most erre mit mondjunk?


Engedd el az ilyesmiket.😉

2020. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Nekem is van angol (shitpost :D) oldalam, mert így több embert tudok elérni. Meg egyszerűen így jobb, mert sokszor szinte angolul gondolkodok, nagyon sok dolog hamarabb jut eszembe angolul, mint magyarul. Mondjuk a biomban ott van, hogy hungarian, tehát nem is rejtegetem, hogy magyar vagyok.

Szabad tudni az oldalad nevét? (privátban is leírhatod, de nem muszáj.) Csak mert szeretem a művészettel kapcsolatos dolgokat, és én is rajzolok. :D

2020. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Korlátolt idiótákkal ne foglalkozz ennyit. :D
2020. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem milyen alapon írogatott neked ilyen hangnemben, de oké.. Abszolút nem vagy beképzelt, neki nincs is hozzá köze, hogy milyen nyelven vezeted és mivel a te oldaladról van szó, azt posztolsz, amit csak akarsz, és olyan nyelven, amilyenen csak szeretnéd. Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, valószínűleg féltékenységből támadott így be.

Én tumblr oldalt vezetek angolul, egy csapat miatt hoztam létre, de inaktívakká váltak, meg bővült az ízlésem, szóval már másról is "reblog-golok" / írok, de őszintén szólva meg sem fordult a fejemben, hogy magyarul kéne... ( Tudom, nem Instagram, de akkor is oldal:") )

2020. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
Nekem is rajzos oldalam van és angolul vezetem. Hogy miért? Mert egy bizonyos téma köré épül az oldal (részben fanart) és az a dolog inkább angol nyelvű területeken ismert. Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen nyelvű az oldalad. Gyakorlásnak se rossz idegen nyelvre állítani pl. a fészbukodat vagy épp blogot írni. Én rengeteget fejlődtem, mióta angolul vezetem (gimiben elég ramaty tanárom volt, rám fért a gyakorlás).
2020. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ahogy előttem is írták, nem kell az ilyenekkel foglalkozni. Én is angolul vezetem, Netflixen is angolul nézem a filmeket, youtubeon is inkább angol videókat nézek. Ha olvasok, vagy nézek valamit angolul már fel sem tűnik, hogy nem magyarul van, annyira hozzászoktam már. Azért csinálom így, mert 10 évig tanultam angolt, ötösre érettségiztem belőle középfokon és egyszerűen nem szeretném, ha elfelejteném, ha már ilyen jól megy. Sajnos kommunikálni nem igen tudok senkivel angolul, így maradnak a videók és a filmek:)
2020. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!