Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hiszel abban, hogy a jó...

Hiszel abban, hogy a jó idővel mindig megkapja jutalmát, a rossz pedig méltó büntetését?

Figyelt kérdés

#Igen, ebben hiszek #Nem, ez butaság
2020. jún. 4. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2020. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ilyen csak a mesében van.
2020. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszek benne mindenki dolgozzon meg a sikerért lehet hogy valakiről azt gondolod hogy rossz ember közben lehet hogy otthon várja a beteg gyereke.
2020. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
nem
2020. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én abban hiszek, ha jót cselekszem, nem ütöm meg a bokám. Azért igyekszem jó lenni, még akkor is, ha nagyon nehéz, hogy ne kelljen magamban csalódnom.

Ha belegondolok, sok mindent csinált a régi énem, amit mára megbántam és szégyenkezem miatta. Ezt a szégyent akarom elkerülni. És úgy vagyok vele, ha nem naivan, hanem ésszel vagyok jó, talán az emberek viszonozzák. Nem várom el persze, de mégiscsak nem mindegy, hogy hogyan emlékeznek rád:

"Ó, igen, ő volt az a suttyó." vagy "Ó, igen, milyen kedves volt."

Persze valakinek mindig te leszel a suttyó, csak nem mindegy hány embernek. Az én szívem is könnyebb, ha tudom, hogy jót cselekszem.

2020. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2020. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Jól van ez így? ***** válasza:
76%
Igen.
2020. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Sokáig hittem, de rájöttem, hogy az élet ennél sokkal igazságtalanabb.
2020. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én sem hiszek benne, én pl. nagyon lelkiismeretes vagyok és kitartó, jók is az eredményeim, de van egy csomó csaló, akinek hozzám képest sokkal jobban fut a szekér, mert ügyeskedik ilyen olyan módon.

Csak mostanában annyi helyen olvastam, hogy "na majd a karma...", hogy már azt hittem csak én nem hiszek a nagy, igazságos karmában.

2020. jún. 4. 17:01
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Tapasztalataim szerint ez fordítva szokott lenni.

Minél gátlástalanabb és gonoszabb valaki, annál sikeresebb, míg a jó emberek kevésbé, mivel ők nem gázolnak át mindenen és mindenkin érdekből.

2020. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!