Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb generációkból...

Az idősebb generációkból miért vannak annyira ráfeszülve az evésre?

Figyelt kérdés

pl. anyósom mikor jön hozzánk, első kérdése mit adhat a gyereknek enni a 4 fajta nassolnivalóból amit hozott, de tényleg, cipőt leveszi és már adja neki. Folyamatosan tömi,ha nem éhes, ha sír, mindig. Általában 3 fajta húst meg köretet csinál,meg még süteményt is, és ha picit odaég a hús, vagy folyósabb a krém a sütiben szinte elsírja magát meg szabadkozik.

Én is főzök mindig, de előfordul 3 havonta,hogy rendelünk ételt, na ilyenkor kapom az ívet.

Na a lényeg, nem anyósom ellen szól a kérdés, már másnál is megfigyeltem ezt. Ez miért lehet, hogy az étel ennyire központi elem? Nem is az étel, hanem ez a folyamatos etetés.


2020. jún. 14. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Két világháború, 56 és a szocializmus hiánygazdasága a válasz. Már az ő szülei is a nincs-ben nőttek fel, ő is így élt, ne csodálkozz.
2020. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is valami ilyesmi lehet a háttérben. Ha nem voltak tehetősek, sőt, szegények voltak, akkor normális, hogy most mindent meg akar adni a gyereknek. Beszélni kell vele, hogy egy határt ne lépjen át.
2020. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt a 80-as évek végi hiperinfláció. (#1-es voltam.)
2020. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
ők így tudják kifejezni a szeretetüket
2020. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Az a tiéd, amit megeszel" kórkép, keress rá Youtubeon, egyből megérted, hogy honnan fakad.
2020. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Én ismerek olyanokat akik gazdagok és mégis tukmálják a kaját. Régen is gazdagok voltak, nem azért csinálják, mert nekik nem volt mit enni. Az viszont szerepet játszhat, hogy pl. felénk falun a kövér gyerek/nő az ideál, azt tartják egészségesnek.
2020. jún. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó vendéglátók szeretnének lenni.
2020. jún. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szerintem ők így fejezik ki a szeretetuket, azokból az okokból, amiket az egyes írt.

érdekes és egyben nagyon idegesítő, de megértem.

2020. jún. 15. 08:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!