Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van, aki azért nem...

Más is van, aki azért nem megy sehová és azért nem csinál semmit, mert nincsen kivel?

Figyelt kérdés

Mindig mindenhol le szokták írni, hogy ez mennyire szánalmas és nem értik, mert az ember tudja már maga is jól érezni magát és nem másoktól kell függeni és egyébként is el kell járni ide meg oda, mert ott lehet akkor ismerkedni, majd bekerülsz egy társaságba, ott lehet barátokat szerezni stb.

A szánalmas részével én is egyetértek, de a többivel annyira nem. Én valamiért nem érzem jól magam, ha pl. elmegyek egyedül kirándulni, várost nézni, moziba, enni-inni, sportolni stb... olyan erőltetettnek érzem, hogy "hú most akkor jajj de jó, have fun", miközben amúgy semmi érdekes vagy izgalmas nem történik velem, nincsen kivel beszélgetni, megosztani az esetleges élményt és olyan semmilyen az egész. Sokszor tök kellemetlennek is érzem, mert az emberek 90%-a nem jár egyedül ilyen helyekre, hanem ott van vele a párja, barátja/barátai vagy családtagja(i). Egyedül lenni ciki és akkor biztosan van is valami oka, hogy nincsen veled senki... Ez senkinek nem szimpatikus. Valamint nekem az a tapasztalatom, hogy a kutya nem is foglalkozik veled, ha egyedül vagy. Ha te nem mész oda, beszélgetsz stb., akkor észre sem vesznek. Viszont ezt követően is inkább az a tapasztalat, hogy max. segítőkészek az emberek (pl. megkérdezed mi hol van stb.), de beszélgetni, barátkozni, ismerkedni senki nem akar, pláne ha nem is egyedül vannak ott. Ha tovább próbálkozom, akkor már én érzem magam szánalmasnak, mert egyértelműen senki nem kíváncsi rám és csak eltűrnek, le akarnak rázni. Voltam pl. egy csoportos kiránduláson/táborban és gondoltam majd tök jó lesz, mennyi embert megismerek, úgyis mindenhol együtt leszünk ... hát konkrétan csak én mentem egyedül és mindig egyedül kullogtam valaki után. Vagy pl. jártam csoportos edzésre, de akár említhetném az egyetemet is, mert mindenhol az tapasztalatom, hogy az emberek egyáltalán nem nyitottak másokra és mindenkinek megvan már a maga élete, a maga ismerősi és baráti köre, párkapcsolata stb.


2020. jún. 15. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én például pont igy vagyok. 22 vagyok lassan (lány). Barátaim vannak, meg sincs kivel elmenjek sehová. Akik a közelembe vannak, azoknak mind barátjuk van és már nincs igényük elmenni sehova, max havi 1x találkozunk 2 órára és akkor is csak megiszunk valamit. Kb ez ugy volt hogy addig amig be pasiztak eljöttek mindenhova, sőt, muszaj volt menjek ha nem is volt kedvem, de ők most mar nem jonnek sehova. Akikkel lenne hova menni es meg el is jönnének, azok pedig sajnos messze laknak már vagy meg romlott a kapcsolatunk. Ilyen az élet.
2020. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon nem jól csinálják... Nekem is van párom, mégis jó lenne barát, akivel mehetnénk programokra. Nyilván vinném a párom is (ő is pont így gondolja). Csak nincs egyikünknek se barátunk.
2020. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

De hogyan alakult veletek úgy, hogy egyetlen barátotok sincsen?

Se általánosból, se gimiből, se egyetemről, munkahelyről...?

2020. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
2# Harmadik keréknek aztán nagyon jó lenni egy szerelmes pár mellett... 😋
2020. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ugyanez. Az általános iskolás barátaim közül megmaradt összesen kettő, de velük sem lehet semmit csinálni. Kb. minden nap írunk egymásnak valamit (a normális beszélgetés még így is ritka), de személyesen csak nagyon ritkán találkozunk (egy fél évben max. kétszer talán) és olyankor is ugyanúgy csak annyi a program, hogy összeülünk, eszünk-iszunk, esetleg megnézünk egy filmet és ennyi. Persze, mindenkinek megvan a maga dolga és pl. én is látom, hogy az egyetem miatt sokkal nehezebb összehozni egy-egy találkát és programot szervezni, de akkor sem kaphatók rá amikor lenne rá lehetőség. Most is már mindannyian végeztünk a vizsgáinkkal, és kb. 50x leírtuk, hogy "elmehetnénk biciklizni", "elmehetnénk állatkertbe", "elmehetnénk majd a Balatonra", "de jó lenne, tényleg, menjünk" stb., stb. aztán egyikből sem lesz semmi, mert ők valójában nem akarják. Amióta az egyiküknek van barátja, azóta vele szinte lehetetlen... most is július elején elutazik hozzá egy hónapra, és max. majd utána akar velünk találkozni, de már most vissza sem ír semmire.
2020. jún. 15. 13:07
 6/18 A kérdező kommentje:
Rajtuk kívül más barátom pedig nincsen, szimplán így alakult. A volt sulis barátok szimplán megszakadtak onnantól kezdve, hogy nem láttuk egymást minden nap az osztályban pl. sokan elköltöztek (az országon belül vagy akár külföldre) vagy sokakkal a továbbtanulás után szakadt meg a kapcsolat (középiskola, egyetem). Egy-két emberrel még volt, hogy találkoztam, de aztán ezek a próbálkozások is abbamaradtak, mert már nem nagyon voltak közös pontok és egy idő után az már kifújt, hogy a suliról, emlékekről stb. beszélgettünk. Más barátaim nem voltak (pl. hobbi kapcsán abszolút senki), új barátokat pedig azóta nem is tudtam szerezni.
2020. jún. 15. 13:12
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Hasonlo helyzetben vagyok en is. Egyetem alatt viszonylag sok baratot szereztem, akikkel a mai napig lehet kisebb programokat szervezni havi szinten (iszogatas, filmezes, sportolas), de en tobbre vagyom. Kulfoldon jartam kozepsuliba, ugyhogy az ottani baratokkal maradt a "tavkapcsolat". Jo lenne, ha olyan ismeroseim is lennenek, akik kezdemenyezobbek, tobb mindenben benne lennenek es gyakrabban tudnank talalkozni. Remenykedem benne, hogy meg tudok uj baratsagokat kialakitani az elet soran :) f24
2020. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Én is ilyen vagyok, a páromon kívül nincs kivel elmennem kirándulni, kávézni stb.

Csak nekem sajnos olyan sincs akivel írogatnék, egy barátom sincs.

2020. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Osszegyultunk itt elegen ahhoz, hogy egyutt elmenjunk kirandulni egyet :D
2020. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Benne lennék! 😁😊
2020. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!