Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Angolból mégis hogyan tudnék...

Angolból mégis hogyan tudnék jól teljesíteni? Hogy tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Szeptembertől lesz 10 éve, hogy angolt tanulok.

Elsőtől harmadikig ugyanaz a tanár tanította. Csak szavakat tanultunk, színeket, állatokat, számokat, stb. Negyediktől kaptunk egy új tanárt, akivel vettük a személyes névmást, a tagadást, a kérdést.

Amikor felkerültem felsőbe, ötödiktől egy újabb angol tanárt kaptunk. Ő nagyon jól tanított, nagyon sokat adott fel, nagyon sok új dolgot vettünk, változatosak voltak az órák, és az egész mostani angol tudásomat neki köszönhetem. Hatodik osztályt már másik iskolában, másik osztályban kezdtem. Az ottani gyerekek csak ötödiktől tanultak angol nyelvet. Nagyon le voltak maradva hozzám képest, és mivel nem vettünk számomra újat, így sok minden elfelejtődött bennem. Hatodikban két angol tanárunk is volt, velük nem tudtam úgy tanulni, mert ők le voltak maradva hozzám képest. Hetedikbe szintén egy új suliban kezdtem, ott egy olyan angol tanárt kaptunk, akit elütött a busz, kómában is volt hónapokon keresztül. Ő nem tudott úgy tanítani, magyarul nem értettük, hogy mit mond, nemhogy angolul. Kilencedikben két angol tanárunk volt, az első jól tanított, de aztán terhes lett, így októberben kaptunk egy másik angol tanárt. Ő nem tud jól tanítani, a tananyagok közt csak átsiklunk, nincs szódolgozat sem, és nem térünk vissza régebbi tananyagokra átismételni, egyedül meg nehéz és többnyire elfelejtődnek, lassú a tempó, de sokszor még így sem tudom követni, hogy mi van.

Nem szeretnék hibáztatni egy tanárt sem. Csak gondoltam leírom, mi hogy volt. Nem tudok szöveget értelmezni angolul egyedül, egyes szavakat keverem, az angolul beszélni pedig nehézkes, szóban nem tudok fogalmazni, keverem a prepozíciókat, nem tudom megkülönböztetni a te és a ti névmást.

Anyagilag nem engedhetjük meg magunknak az angol korrepetálós tanárt, a szüleim nem tudnak segíteni, mivel anyám németet, apám meg oroszt tanult. 10 éve tanulok angolt, de nem tudok egy alapszintet se elsajátítani. Érettségizős suliba vagyok,ahol nyelvből is lesz érettségizés, de félek, hogy a vizsgán nem fogok átmenni, főleg a szóbelitől félek.


2020. jún. 19. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess angolul, lehetőleg olyanokkal akik nem tudnak magyarul, hogy rá legyél kényszerülve a nyelv használatára. A legjobb tanítómester, tapasztalatból mondom.
2020. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ohm tanulj angolt egyedul, szorgalombol? En otthon kezdtem el angolt tanulni es aztan elkezdtem angol nyelvu videok alatt kommentelgetni, stb. Minden lehetoseget megragadtam, h angolul kommunikaljak. Igy mar ertem az angol nyelvu beszedet is. Discordon talaltam egy hobbymnak megfelelo kozosseget ahol angolul beszelnek (kulfoldiek), szoval a lehetosegek tarhaza pont angolnal vegtelen. Tudod: nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Kifogas helyett nezz szet. A net tele oktato anyagokkal. Az angol vilagnyelv, nem olyan nehez hozza partnert/anyagot szerezni, mint mondjuk az oroszhoz.
2020. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En ugy fejlesztettem az angolom egyedul, hogy netflixen angolul nezek mindent es angol felirattal. Eleg gyorsan ragad, amit nem ertek forditok, eloszor kezdj egyszerubb nyelvezetuvel. Angolul is olvastam konyveket, es a neten is van csomo tanulos oldal, ahhoz kell nemi szorgalom de nem lehetetlen. Azota Angliaban elek es tudok gyakorolni, ehhez kellett felzarkoznom hogy ki tudjak jonni. Tenyleg az a legjobb ha interneten ismerkedsz kulfoldiekkel es beszelgettek napi szinten, ugy folyamatosan fejlesztheted a szokincsed.
2020. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A You Tube teli van angol oktatovideokkal csak gyozzed tanulni.
2020. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hasonló problémám volt. Elsőtől negyeidkig volt egy nagyon aranyos kedves angol tanárunk, aki jól tanított (igék, állatok, színek, néha kreatív feladatok), eddig szerettem az angolt. Aztán ötödikben kaptunk egy elég erős idős nőt, aki csak angolul beszélt az órákon, és sokszor azt se tudtuk, hogy mikor kell írni, és mit, és nagyjából 1-2 okoson kívül mindenki rossz volt angolból. Na ezután megkaptuk magát az Ördögöt angoltanàrnak. Vörös volt a haja, folyton ordított, nem tanított, hanem helyette elmondta minden egyes órán, hogy mi micsoda senkihàza, retkes, csövesek leszünk. Minden nap gyomorideggel mentem be hozzá órára (engem különösen utàlt, sőt gúnyneveket aggatott rám, és azzal cikizett, amiket aztán átvettek a diákok is, és állandóan rajtam röhögtek). Szóval nem tanultunk semmit, és úgy voltam vele, hogy na majd gimiben.

Aha...Felkerültem gimibe(4,5-ös átlaggak egy közepes gimibe kerültem, amire azt mondták, hogy "nagyon jó" iskola), ott magkaptunk egy olyan angoltanárt, aki nem beszélt angolul! Mindent könyvből olvasott, és Google fordítóval fordított mindent. Amikor a fordító rosszul fordított, akkor az osztálytársaim(akik már akkorra tudták angolul) azok javítottak. Aztán egy kis idő után bekeunt a tanár úr a tanításba, és elkezdtünk minden órán magyarul filmeket nézni. Autóversenyzőkről szóló filmeket, Star Wars-t, stb. Mindent magyarul, még csak nem is felirattal, semmi. Szóval ez így ment 3,5 évig. Az utolsó félévben pedig lelépett. Ott hagyott minket érettségi előtt úgy, hogy előtte semmit nem tanultunk (nem viccelek, soha egyetlen egyszer sem vettük még az egyszerű jövő időt sem, 3,5 év alatt az egyszerű múltat és az egyszerű jelent vettük a 12 igeidőből és ennyi).

100%-ig biztos voltam abban, hogy meg fogok bukni angol érettségin. Kb annyit tudtam, hogy I'm, meg alapszavakat (apple, purple, stb). Magántanàrra nem volt pénzünk. Megkaptunk egy olyan tanárt, aki rájött, hogy mekkora hülye vagyok angolból, és ezért azt mondta, hogy én hülye vagyok, nem is érti mit keresek ebben az iskolában, engem kisegítőbe kéne tenni.

Elmentem érettségizni, és az írásbelim 24% lett. Szóbelin pedig kihúztam az egyetlen tételt amiről tudtam beszélni úgy-ahogy. Végül egy 28%-os kettest tudtam összehozni, de úgy, hogy senkinek sem kívánom. Úgy voltam vele sokáig, hogy neme érdekel az egész, majd tanulok másik nyelvet. Aztán egy nap rájöttem, hogy az egyetem ahová menni akarok nyelvvizsgát kér, és csak az angol lenne a legjobb.

Youtubeon találtam egy csatornát, melynek azt hiszem az a címe, hogy "Könnyen gyorsan angolul", több száz lecke van, én már a hetvenedik körül tartok, de már az eddigiekhez képest nagyon sokat tudok!

Ajánlom neked is ezt a csatornát, a lényeg az, hogy ha lehet, akkor minden egyes nap tanulj egy picit (napi 1-2 videót nézz meg, egy videó 2, maximum 7 perc). És jegyzetelj belőle! A házit is csináld meg, és hidd el, hogy már egy-két hónap után sokkal többet fogsz tudni, és nem fogsz félni beszélni sem. Ja, és olvass minden nap egy kis könnyített szöveget is, ezen kívül van olyan, hogy "3000 leggyakoribb angol szó" ezeket is olvasgasd, jegyzeteld ki amiket már tudsz, amiket még nem tudsz azokkal alkotás mondatot, írd ki kártyákra, játsz velük, minden nap ismételd el ezeket, stb. Vannak gyakori kifejezések is, ezek fent vannak yt-n, keress rájuk és hallgasd őket, ismételd. Néha nézz mesét angolul magyar felirattal (azért ne filmet, hogy ne törjön le a lelkesedésed már az elején, hogy nem érted amit beszélnek).

2020. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!