Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, hogy 3-4 tárgyból...

Nagyon gáz, hogy 3-4 tárgyból bukok ebben a szemeszterben?

Figyelt kérdés
Nem tudtam normálisan odakoncentrálni az online órákon. Később próbáltam bepótolni a lemaradásomat, de nem sikerült, így lehet, hogy akár 4 tárgyból is bukok. :( most kicsit úgy érzem, hogy jön a Világvége, mert így csúszok és én fizetem a tanulmányaimat, illetve öreg vagyok nár így is az egyetemhez, normálisan szeretnék dolgozni.

2020. jún. 22. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha annyira akartad volna, tudtál volna koncentrálni
2020. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

1.


Hű, milyen tökéletes ember vagy, mindenben feddhetetlen.

2020. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Eleve nem tartom gáznak, ha valaki megbukik, de ez a félév különösen nehéz volt szerintem mindenhol. Nekem minden tárgyam meglett és jól is sikerültek, de kínkeserves szenvedés volt. Csomó tanártól narrált ppt-ket kaptunk, amiket halál volt végignézni, ráadásul úgy, hogy tök másról beszéltek mint ami a dián volt... valamikor fél órán át kellett bámulni a nagy semmit. Az online “élő” órák is szörnyűek voltak, szerintem semmi értelme nem volt és cserébe elvette az időt a normális tanulástól. Én sem tudtam ezekre koncentrálni, csak nekem volt annyi szerencsém, hogy ennek nem volt nagy nyoma pl. a vizsgákra saját jegyzetből és az irodalom alapján fel tudtam készülni, szemináriumoknál pedig beadandókat kellett írni stb.
2020. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
ha rendes oktatás lett volna, megtartott órákkal, akkor se lenne igazán gáz, de ezt a félévet jobb helyeken egyszerűen sztornózzák... én bécsben vagyok, mi kaptunk plusz egy toleranciaszemesztert (tehát most nem 6+2, hanem 6+3 félévünk van államin), és valahogy április közepéig lehetett passziváltatni, ha mégis úgy dönt valaki hogy ezt most inkább nem.
2020. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 Nem vagyok tökéletes, csak szánalmasnak tartom ilyen ergya mentséget keresni. Nem a távoktatás a baja annak, akit 3-4 tárgyból megbsznak.


Egy szóval nem mondtam, hogy szégyellje magát, bezzeg én... Caak azt, hogy ne fogja ilyen hülyeségre, hanem vállalja, hogy igen, ezt elkúrtam és igen, ideje magam felkészíteni arra, hogy legközelebb ilyen ne forduljon elő és ne ilyesmin múljon 300-500 ezer vagy természettudományos mesterszakok és orvosi esetében ennél is több pénzem.


Másrészt meg igen, gáz, mert ez azt jelenti, hogy legalább 8-10 kreditet bukott, ami a teljes félévének legalább harmada. De most már mit lehet tenni? Keressen megoldást sebnyalogatás helyett.

2020. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Informtikára járok. Sajnos itt nem sokat ér, ha csak olvasgatom a jegyzetet. Zh-n írni kell kódot, ami vagy működik vagy nem. Tehát ha valami hibát vétek egy részfeladatban, akkor már működésképtelen a kódom és nincs pont.

Előző diplomám inkább seggelős volt, legeltettem a szemem a jegyzeteken, olvasgattam amit a tanár kiadott, aztán elmentem a vizsgára. Nem tudtam tökéletesre, de mégis valami megmaradt, nagyjából láttam a képet és értelmes, kerek mondatokat tudtam alkotni, megvolt a 3-as. Itt sokkal nehezebb, sokkal aktívabb tanulásra van szükség, senki sem készíti elő a tananyagot, bármilyen feladat szembe jöhet, itt a magolással nem jutsz el semerre, csak a teljes megértéssel, mert a kis részek együtt működnek és ha valahol probléma van, akkor már nincs meg a végtermék. Gyakorolni kell, nem elég csak nézni a betűket és ez az aktív tanulás sokkal hamarabb lefárassza az agyamat.

Természetesen vállalom a felelősséget, hogy ezt elcsesztem, inkább elkeseredetten írtam, hátha valaki ír valami biztatót, aki túllendült már ezen az élethelyzeten.

2020. jún. 22. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tartom gáznak, hogy több tárgyból is buksz idén. Én programtervező informatikára jártam még régen, így tudom, hogy ott tankönyvből és jegyzetből nem lehet megtanulni csak úgy ezt a szakot. Sok anyag nagyon nincs is hozzá a neten sem, tanári segítség nélkül iszonyat nehéz ez a szak. Szóval ne érezd gáznak, hogy most kivételesen nem sikerült pár tárgy. Következő alkalommal már szerintem sikerülni fog, úgyhogy fel a fejjel.


25/L

2020. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is proginfora járok és szerencsére végül csak 1 tárgyamon hasaltam el, nagy megkönnyebbülés.
2020. aug. 10. 12:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!