Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes embereknek nem merek a szemébe nézni, vagy nem merem a nevén megszólítani?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Szégyenlős és gyáva vagy, mikor velük kell beszélgetni.

Mi lehet ennek szerinted az oka?

2020. jún. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Súlyos önbizalomhiány, életképtelenség, autizmus. Soroljam még?
2020. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Néha én se tudok mások szemébe nézni mert egyszerűen nem tudom hova kell nézni nem tudom tartani a szemkontaktust 😂 akkor olvastam hogy a pszichopaták is úgy néznek mások szemébe hogy szinte csak az orrnyerget nézik, nekem az segített
2020. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem kedveled őket. Utálod őket. (Még magadnak sem vallod be?)
2020. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Rolam süt hogy nem tudok mit hozzàfüzni ahhoz amit mond(pl fönöki formularitàsok bàjcsevej), ezért kenyszeres potcselekvéseim vannak.

A környezetböl kitalàlok mindig vmit.pl elövettem doksikat neki arrol kérdezni, aztan a szamitogepröl meg minden màsrol ami nem is volt fontos.

2020. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Fiatal felnott vagy? Iskola utan az eletbe kikerulve meg atlagemberkent is szokatlan kolyokbol felnottnek lenni.

Ha nem feltuno, es mas gondod nincs, probald nem figyelni magad. Ha nem gorcsolsz ra, lassan idovel elmulhat.

2020. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, gyerekként sokat voltál egyedül vagy csak felnőttek vettek körül,vagy csak nem szereted a felszínes beszélgetést, esetleg ezek az egyes emberek nagyon nem érdekelnek, ezért a hátad közepére se hiányoznak - vagy éppen hogy nagyon érdekelnek, és ezért zavarban vagy.
2020. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak önbizalomhiányra tippelek.
2020. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 naphtha ***** válasza:
100%
Önbizalom hiány lehet. Gondolkozz el rajta, hogy ezek az emberek mit jelentenek neked, milyen képet alakítottál ki róluk magadban tudat alatt. Miért tartassz a velük való kapcsolatfelvételtől. Ez nagyon összetett is lehet. Az önbizalom a szülő gyerek kapcsolatban is kereshető, de akár az is lehet, hogy emlékeztet valakire, láttad úgy megnyilvánulni, úgy viselkedett veled, a megjelenése, a modora. De akár az is lehet, hogy szimpatikus neked, de te félsz megnyilvánulni, mert úgy érzed, hogy nem vagy elég és elhibázol valamit. Nagyon keveset írtál és ugye elég bonyolultak tudunk lenni. A neten is vannak önbizalom fejlesztéssel foglalkozó oldalak, de ha úgy érzed, kérj segítséget szakembertől. Az önbizalomhiány komoly személyiség torzulásokat tud okozni. Igazából a lényeg az lenne, hogy tanuld meg szeretni magad, a valós értékeidet.
2020. szept. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is észrevettem magamon. Gondoltam én is pl autizmusra. Mondjuk ilyen enyhébb formájára. De önmagát nem kéne az embernek diagnosztizálnia ugye. Az embereket én sem nagyon hívom a nevükön. Ha köszönök, akkor heló, szia, stb. A nevek elmaradnak. Ez sokakat zavarhat, hiszen nem érzik azt, hogy kedvelnénk őket annyira, hogy a nevükön szólítsuk őket. A szemekbe sem szeretek nézni. Ilyenkor egy jó tanács volt, hogy érdemes a szemük közé, homlokukra nézni. Attól függ, hogy milyen távolságra vagy tőlük. Így lehet, hogy kevésbé kellemetlen számodra. Én is sokszor lefelé nézek, a szemkontaktust kerülve. Ez ugye alapból egy gyengeséget árul el az emberről. Önbizalomhiány, ahogyan írták.

1es nagyon leegyszerűsítette ezt. Nem hiszem, hogy gyávaságról beszélnénk itt. Sokféle ember van, sokféle személyiséggel. A legtöbben beletartoznak az átlagba, a nagyjából átlagos viselkedési minták érvényesek rájuk. De ugye vannak szélsőségek.

2021. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!