Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az élet a börtönökben?

Milyen az élet a börtönökben?

Figyelt kérdés
Sok mendemondát hallottam már ismerősömtől, és nem tudom, hogy mi igaz és mi nem. Akár büntetettként, akár ott dolgozóként, tudna valaki mesélni? 33/F

2020. jún. 30. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a társadalomra veszélyes emberek vannak ott leginkább, így nyilván minden rossz amit hallasz igaz. Bezárva még bolondabbak.
2020. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Volt pasim volt börtönben (persze ezt csak később óhajtotta közölni velem). Szavaiból kivéve azt lehetett érezni, hogy ott elég keményen hierarchia van, nem mindenki áll szóba mindenkivel, van, hogy verekedés van, vagy verés, senki nem szereti, ha valaki a semmire játsza magát, de meg kell mutatni a többi rabnak, hogy ő bele nem érdemes belekötni. Ő mondjuk pont jól verekedett, meg sok sorstàrsat talált maga mellé. Ha valaki kilógott a sorból azt megverték, meg ilyesmi. Nyilván úgy kb a 90%-a a raboknak roma volt. Vannak köztük rendkívül agresszívak, stb. Igen, elég kemény figuràk vannak ilyen helyen, de ott is vannak "lúzerek".

Időt tölteni viszont lehet. Lehet olvasni, edzeni, tanulni, dolgozni, stb.

Bár túl sokat nem beszélt nekem erről, ezeket a dolgokat apródonként szedtem össze a különböző beszélgetéseinkből. Én sem akartam azt mondjuk, hogy nekem ő erről beszéljen konkrétabban.

A bátyja szerint ő is megváltozott, amikor kijött a sittről. Előfordulhat, hogy amiket bent àtélsz attól egész életedre megváltozol. Pontosan nem tudom egyébként, hogy melyik börtönben volt, de ő nekem ezekről beszélt, lehet, hogy máshol más a helyzet. Nem tudom, és nem is akarom tudni.

2020. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.,köszönöm a választ
2020. jún. 30. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak csatornák, amik habár angolok, szóval nyilván nem ugyanazt tapasztalják, mint itt, de beszélnek ilyen témákról részletesen. Például Jessica Kent.
2020. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajanlom figyelmedbe a Netflixes dokumentum sorozatot: "Élet a világ legkeményebb börtöneiben"
2020. aug. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!