Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem merek egyedül menni...

Nem merek egyedül menni különböző helyekre, mert attól félek, elrabolnak, esetleg megerőszakolnak, viszont nyilván mennem kell egyes helyekre. Hogyan érezhetném magam nagyobb biztonságban?18/L

Figyelt kérdés
Persze, lehet, hogy kicsit alaptalan ez a félelem, de mostanában annyit hallottam, hogy elrabolnak/megerőszakolnak lányokat. Jó lenne valamilyen önvédelmi tanfolyamra menni, csak most nem nagyon találtam felénk.
2020. júl. 3. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Iratkozz be kromaga edzésre!
2020. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

És az ilyen irányú gondolataidat ellensúlyozd jó gondolatokkal, és ezt egészen addig ismételgesd, míg ez a félelmed megszűnik.


Természetesen bizonyos alap dolgokat tudni kell, és óvatosnak kell lenni ismeretlenekkel, de a túlzott félelem előbb utóbb saját magadat fogja korlátozni. Nem minden ember rossz ember, nagyon sokan vannak kedves és jó emberek! Elsősorban ezt tudatosítsd magadba, és tényleg iratkozz be kromaga edzésre.

2020. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ezt szorongásnak hívják. Küzdj ellene.
2020. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Túlzott fontosságot tulajdonítasz magadnak.
2020. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Sokat hallani sajnos ilyet a médiába. Esetleg ha nagyon félsz öltözbe fiúsan kevesebb az esélye. De egyébként ha figyelsz nem fognak elrabolni. Ha látsz valaki gyanusat tartsd rajta a szemed esetleg tegyél úgy mintha a rendőrséget hívnád vagy sikíts és szaladj. Kérj segitséget Ezek bevállnak mindig!
2020. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Jajj még az 5ös vagyok azért az önvédelmet nem árt tanulni. Bár kicsit érdekes néha😆 én voltam egyszer kétszer. Hát ha elmesz meglátod majd mire gondoltam! Na és ne félj ennyire csak néz ki a fejedből. Nagyon sokat olyat is fogsz látni amit nem említenek a médiában
2020. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg az önvédelmi tanfolyamoknak nincs semmi haszna. Mind szép és jó amit ott elmondanak és megtanítanak, de nem mindegy, hogy az edződön alkalmazod ezeket aki hagyja magát, mellesleg tudatodban van, hogy nem gáz ha hibázol mert nem éles helyzet, vagy élesben történik egy sötét utcában amikor egy 2 méteres, 130 kilós ember megy neked késsel a kezében. Most úgy őszintén azok akik jártak önvédelemre, meg tudnák magukat védeni ilyen helyzetben?

Ehhez több év küzdősportban szerzett tapasztalat kell, mellé pedig hatalmas mennyiségű izomtömeg plusz kiváló lélekjelenlét.


Szerintem hatásosabb lenne ha inkább a szorongás ellen próbálnál tenni valamit. De egyébként megnyugodhatsz, senki nem fog kirabolni/neked támadni. Én cigány városban élek, mégsem estem áldozatul egyszer sem, pedig többször sétáltam éjszaka közepén a városon át kis zig zugokban.

2020. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyílván elsőnek a szorongás ellen kell. Viszont az önvédelmi tanfolyam segíthet neki leküzdeni ezt is. Ott arra is megtanítanak,hogy ne féljen ütni. Pl elsőnek az edződet se fogod tudni megütni hiába ezt oktatja. Sokan félünk ettől,de ott felkészítenek lelkileg és fejben is. Pl. Közülünk egy lányt elsőnap levitt váratlanul a földre. Vannak olyan technikák ahol a kiló sem számít. Pont ezt tanítják. Meg ha bekövetkezik a baj és megfenyegetned mit kell csinálni. Fejben ott lesz. Szerintem hasznos nagyon is.
2020. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

"

Szerintem meg az önvédelmi tanfolyamoknak nincs semmi haszna"


Bruce Lee csak 160 centis meg 60 kiló volt, aztán mégis agyonverte Chuk Norrist.

150 kilós embert 1 ütéssel meg gyilkol.



Van értelme gyakorolni, mert több esélye van egy hasonló erejű támadó ellen.

2020. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

#9 Csakhogy Bruce Lee már az anyja méhéből is úgy mászott ki, hogy egyedül szakított magának lyukat :D

Azért mégse mindegy mióta űzi valaki.

2020. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!