Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sznobok a soproniak?...

Miért sznobok a soproniak? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom, hogy a soproniak sznobok. Miért?

2020. júl. 11. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem sznobok.
2020. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagyra vannak maguktól és nehezen fogadnak be másokat.


Átjárnak sógorékhoz dolgozni, utána meg leadják Orbánékra a voksot. Kíváncsi lennék, akkoris így lenne, ha nem osztrák bérből kéne megélni, hanem magyarból. Tisztelet a kivételnek. Mindneki nem lakhat nyugaton vagy Pesten.

2020. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 meszike91 ***** válasza:
74%
Én nem érzem magam sznobnak.
2020. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Pécsiekről is ezt mondják 🙂.
2020. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes mondja. Itt nőttem fel, de éltem pár évet más városokban is. Szerintem a legdurvábban itt vannak elszállva az emberek. Nyilván itt is van sok kivétel, de sok "igazi soproni" cimborád például nem lesz. Elég nagy feszültség tud lenni az "itteni" és az ide költözöttek között. Régen kisváros volt, nagyon nyugodt, mindenki ismert így vagy úgy mindenkit. Most meg.. zsúfolt, látszik, hogy a város méretei nem ideálisak ennyi ember számára. Több a verekedés meg a kétes arc, a közlekedés régen is sz¤r volt.. most meg tényleg egy rémálom. Zöldterület szerintem nagyon kevés van (legalább is ennyi embernek) albérletárak az egekben, és mindenki csak az eurót hajtja. Nem egy embert ismerek, akinek lövése sincs a városról vagy a környékéről, mert csak az ingázás elvisz a napjából 2-3 néha akár 4 órát is összesen. Amúgy összegezve szerintem alapból egy elég "utáljuk csak egymást" nemzet vagyunk, várostól függetlenül. Itt kicsit talán jobban kijön az "én euróban kapom a fizetésem" mentalitás miatt. Meg Sopron azért sokáig úgymond " el is volt zárva" Magyarországtól. Itt nőttem fel.. nálam változó. Van, hogy néha rohadtul utálom. De sok szép emlék is köt ide.
2020. júl. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Valójában rengeteg jöttment soproninak mondja magát, nagyszüleik még a fene tudja hol laktak, idejöttek, átjárnak, az osztrákokhoz retket pucolni, benzinkutazni stb. szabadnapon meg játszák magukat, leginkább magukat verik át, de ha ez nekik jó ám legyen...de teljesen frusztrált brigád, itthon az a bajuk, hogy az értelmiség (vagy aki itthon is normálisan megél) kutyába veszi őket, odaát meg az, hogy az osztrákok csinálják ugyanezt. Némi sznobsággal próbálkoznak kompnezálni, van belőlük elég az tény.
2020. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ámen!
2020. júl. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
43%
A soproniak a jobb megélhetés céljából járnak át dolgozni ausztriába, és teljesen logikus, hiszen pár km az egész. Nyilván vannak páran akik elszállnak maguktól, és fenn hordják az orrukat, csak azért mert euróban kapják a fizujukat. De ne gondolja senki hogy akárhol máshol nincsen ilyen természetű ember. Valóban elég kicsi a város ennyi embernek, de nem lehet mit tenni ellene. És én is csak költöztem Sopronba, nemtudom milyen volt 'régen' a város. 6 éve lakunk itt. Sajnálom ha valakinek nem tetszik, de ha csak emiatt lenéz engem elmehet a francba a véleményével együtt.
2020. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem érzem magam sznobnak, de embere váltogatja. Egyébként születésem óta soproni vagyok, és mióta ilyen sokan vagyunk, eléggé utálom.
2020. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván nem lehet egy jelzőt mindenkire ráhúzni, itt is rengeteg különböző ember él, a teljesen normális, jóindulatútól kezdve az elvetemültig.

Viszont arányaiban jóval átlag feletti a beképzelt, arrogáns, gyűlölködő emberek aránya. Van egyfajta közutálat azokkal szemben, akik nem született soproniak. Az egésznek persze az ad egyfajta groteszk pikantériát, hogy a "tősgyökeres" soproniak majdnem mindegyike pár generációval ezelőtt még nem volt soproni. Ami persze egy természetes dolog, az ember nincs röghöz kötve, a világ minden részén tök normális, hogy az ember van, hogy elköltözik, van, hogy máshol találja meg élete párját, netán máshol kapja élete munkáját, stb. De Sopronban ez ideológiai kérdés, hogy te soproni vagy-e. Ironikus, és egyszerre elkeserítő is, amikor az, akinek a szülei, vagy nagyszülei úgy költöztek ide, most bőszen szidja azokat, akik akár csak dolgozni, akár lakni Sopronba jönnek. Mert hogy ez nem az ő városuk, meg megy az alternatív migránsozás, "Sopron megtelt", "húzzatok haza", meg stb. Azok, akik közül nagyítóval kéne keresni, hogy találjunk egyet, akinek 3-4 generációra visszamenőleg nincs "bevándorló" felmenője.

Sokat elmond, hogy az önkormányzati választáson az ellenzék arra alapozta a kampányát, hogy "állítsuk meg a belső migrációt".

Persze, megértem, hogy egy csendes kis mezővárosban jobb lenne élni, de most miben különbözik a 30 évvel ezelőtt ideköltözött család a 10 évvel ezelőtt ideköltözöttől? Mert én úgy gondolom, semmiben. És előbbi bőszen szidja utóbbit, hogy miatta telt meg Sopron. De természetesen ameddig dolgoznak azok helyett a soproniak helyett, akik Ausztriában dolgoznak, addig nagyon jól ezek a "migránsok". Meg ameddig a Turzayban és a Parolában isszák műszak előtt a rakétájukat, meg ameddig a Várkerületi boltokban hagyják ott a fizetésük nagy részét, addig is nagyon jók ezek a "migránsok". Csak amúgy ne kelljen velük találkozni, és teleportáljanak egyből haza, ha épp nem boltban, vagy munkahelyen vannak, mert "Sopron megtelt".

Nyilván nem mindenki ilyen. De sajnos túl sokan, és túl intenzíven hangoztatják ezt a véleményt.

2020. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!