Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben?(nagyon közeli hozzátartozóm haldoklik)

Figyelt kérdés

Már elbúcsoztam fogtam kezét, megköszöntem neki a gondoskodást és szeretetet amit kaptam tőle életem során.

Nagyon rossz volt látni hogy már nincs magánál(de állítólag hallás az halál pillanatáig megmarad), sajnos férfi létemre sem tudtam megállni hogy ne sírjak.


Nyugodt vagyok örülök hogy eltudtam mondani neki amit érzek, és megköszönni amiket értem tett életem során illetve vannak mások is akik gondját viselik.


Nagyon önző lenne ha úgy érzem hogy nem lennék mellette az utolsó 2-3 napjában mert a sírás kap el amikor láttam mennyire szenved?


Tehát védeném ezzel a mentális egészségem, mert lelkileg nagyon nehéz volt az a negyedóra is, de megkönnyebültem utána.



2020. júl. 11. 15:28
A kérdező szavazást indított:
Maradjak vele utolsó pillanatáig lehetőség szerint
Elbúcsuztam tőle, továbbiakban nincs szükség hogy mellette legyek
Egyéb(kifejtem véleményem)
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Sokan amikor az àllataikat altatjàk el örökre, is kimennek, es orvos meselte hogy szegeny allat meg folyamatosan az ajtot nezi is hianyzik neki a gazdàja aki magàra hagyta a legnehezebb helyzetben.


Habàr neked nem kereszted màsokat segiteni, csak erdekességképp leirtam a gazdikban milyen a "szeretet", miközben olyanokat mondanak hogy csaladtag a kutya.

2020. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Te vagy az egyelen, legközelebbi rokona? Vagy van más, de az illető nem elérhető? Ebben az esetben én valószínűleg mellette maradnék, ha nehéz is. Utána vagy akár már közben is pszichológus segítségét venném igénybe, ha szükségesnek érzem.


De ha van vele más, akkor elég ennyi, hogy elbúcsúztál.

2020. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen, önző lenne! Ne magadra gondolj most! Később valamelyest megnyugvást adhat majd a tudat, hogy nem hagytad magára.
2020. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van mellette majdnem mindig egy ember, sokan szerették(szeretik), szóval amiatt nem kell aggódnom hogy egyedül szenved és senki nem figyel rá.


Eddig is nagyon kerültem az elmúlt hetekben mert annyira rossz volt látni hogy szenved, de most hogy aktiv haldoklási fázisban van,csak erőt vettem magamon meglátogatni, jól tettem, már jobb sokkal.

2020. júl. 11. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne mások véleménye legyen a döntő.


Ahogy indításod-belső indításod-van rá.

2020. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Amig lehet addig látogasd
2020. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elbúcsuztam, és van aki gondját viselje, biztos kezekben van, azt hiszem így eltudom engedni, remélem nem szenved már sokáig. Nem vagyok a szavak embere és már maximum csak hallana de megszólalni is nagyon nehéz lenne ebben a helyzetben, amit mondani akartam az is nagyon nehezen ment annyira sokkolt amit láttam, hogy számomra kedves személy mennyire szörnyü állapotban van...és 2-3 napja van maximum
2020. júl. 11. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ugyanebben a helyzetben, mint most te, csak nagypapámmal. Volt természetesen aki gondját viselte, nagyon szerettem papámat, de már képtelen voltam olyan állapotban látni. Tudtam az utolsó találkozásunkkor, hogy többet nem vagyok képes jönni, mert csak sínrék előtte, azt pedig nem szerettem volna. Így hát elbúcsúztam utoljára, megpusziltam, kijöttem a szobából, és tudtam többet nem látom. Én is aggódtam ezen sokat, hogy talán önző dolog, de mivel nagymamám és édesanyám végig vele voltak, így nem volt egyedül természetesen. Semmivel nem lett volna jobb az, ha csak azt látja rajtam, hogy küszködök a könnyeimmel (ő élete végéig magánál volt, tudta, hogy mi folyik körülötte)
2020. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs maganal, de akar egy emberseges nover fogja a kezet, akkor nincs magara hagyva. Es ha meg felfogott valamit, akkor sokat jelentett neki a bucsud.

Allatok elbujnak egyedul meghalni, es nekem is olyan erzesem van, hogy igazabol befele szeretne figyelni ilyenkor a haldoklo. Szerintem a betegseg vegso fazisaban lezart mindent, elszamolt. Nem vagyok biztos benne, hogy az a jo, ha korbeulnek.

2020. júl. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!