Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha észrevennétek, hogy valami...

Ha észrevennétek, hogy valami ismeretlen lefényképezett a mobiljával (akár utcán, akár tömegközlekedésen), mit reagálnátok rá?

Figyelt kérdés
Könnyen észrevennétek ezt?
2020. júl. 16. 08:42
1 2
 1/12 Lena7 ***** válasza:
63%

Velem már volt olyan. Én csúnyán néztem az illetőre és nem volt időm leállni vele veszekedni, mert késésbe voltam.


Szerintem nagyon gonosz dolog lefényképezni valakit az engedélye nélkül 🤷‍♀️

2020. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

"véletlenül" ép neki mennék "annyira sietnék", és kiverődne a telefon a kezéből az illetőnek, és annyira ügyeletlen lennék-hogy még rá is lépnék.

Peches napja lenne szegény párának.

2020. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez attól függ, hogy kimondottan és észrevehetően engem fényképezett e valamiért, vagy csak pont útban voltam ezért belekerültem én is a képbe.

Még nem fordult elő velem legalábbis úgy biztosan nem, hogy észre is vettem, így nem tudom mit reagálnék hirtelen.

2020. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Engem egy tömegközlekedési helyszínelő fényképezett le, valami középkorú tohonya állat volt. Mentem felé és láttam, hogy felém irányítja a gépét, ami amúgy a nyakában lógott, nyomkodta, aztán nagyokat vigyorgott rám. Odamentem és megkérdeztem, hogy most engem fotózott-e le? Azt mondta nagy vigyorogva, hogy igen. Mondtam neki, hogy törölje a képeket. Elkezdte nyomkodni a gépet, én meg utána megkértem, hogy mutassa is meg, valóban nincsenek rólam képek. Sok az ilyen farokverő tahó.
2020. júl. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

1-es

Gonosz dolog - gondolom te még valami butuska kislány vagy. Ez tilos, személyiségi jogokat sért az illető vele, csak akkor nem, ha tömegrendezvényen készül a felvétel.

2020. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Engem a suliban szoktak anno, kitették a csoportba (amiben én nem votan tag mert gáz voltam már akkor is) és rajtam nevettek, hogy milyen szánalmas vagyok.


Azt kell csinálni , -mást nem nagyon tud- , hogy mutatsz egy "belenéztél " jelet, ami semmit nem jelent, de egy laza utalás rá, hogy lefotózott.


Vagy, odamész hozzá, és mondod neki, hogy láttad, hogy fotózott, nem járulsz hozzá, hogy kitegye, majd megjegyzed, hogy te is lefotóztad és felnyomod ha kiteszi.


De az első viccesebb.

2020. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1%
Nem érdekelne, mert nem vagyok férfifóbiás, frigid feminista.
2020. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
Eleve vicces műfelháborodás olyanoktól, akik egész nap saját szelfiket töltenek fel magukról százasával szinte mindenhová.
2020. júl. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Attol fugg. Ha az utca nepet fenyekepezte, akkor nem csinalnek semmit. Biztos akar valami zsanerkepet, hogy 2020. nyaran ilyen volt a pesti (debreceni, pecsi, gyori, abadszaloki ) utcakep.

Ha konkretan engem fenykepezett le, akkor odamennek hozza es udvariasan megkerdeznem, minek koszonhetem kitunteto erdeklodeset.

De nem veszekednek, nem utnem ki a fenykepezogepet a kezebol stb.

2020. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Van különbség, hogy valami mást fotózott és én véletlenül kerültem bele vagy céltudatosan engem fényképezett.

Mindkettőre volt már többször példa (egyébként nagyon könnyen észrevehető, ha valaki fotóz), az előbbi eseteket nyilván figyelmen kívül hagyom, az utóbbira két példa volt. Az egyiknél odamentem hozzá megkérdezni, hogy miért fényképezett le, mire habogott valamit, majd a következő megállónál leszállt és elfutott. A második esetnél fáradt voltam ehhez, ezért csak fennhangon megkérdeztem, hogy miért fényképez engem (az ostoba bekapcsolva hagyta a vakut), aztán égett a képe, amikor húsz ember egyszerre fordult felé. Az egyik férfi felszólította (akivel korábban még nem találkoztam) hogy törölje ki a képet, amit meg is tett, majd ő is leszállt a következő megállónál.

22L

2020. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!