Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van ennek a jelenségnek...

Van ennek a jelenségnek valami neve? Kutatások?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen veszem észre, hogy a fiatalok egyik percről a másikra törölnek magukról minden képet a közösségi oldalakról, nem raknak fel semmit, nem osztanak meg semmit... Még a profiljképet is leveszik.


Nem alapból is visszahúzódó emberekre gondoltam. Nem is feltétlen olyanokra akik felnőtt fejjel már nem akarják hogy a tinikori dolgaikat lássák vagy már nem akarnak jelen lenni. Olyanokra, akik előtte osztottak meg képeket, gondolatokat. És leginkább ők tinik.


Aztán egyik percről a másikra semmit. Azt is leszedik ami fent volt.


Tudom, ezt sok minden kiválthatja, de sok ilyet ismerek. Nem hiszem hogy mindenkivel egyszerre történt valami. És nem is arra gondolok mikor valaki rosszul jár, megbántják, zaklatják az interneten.


Van ennek a jelenségnek neve?

Vagy kutatások, cikkek mitől lehet?

Érdekel a téma :)


Ha valami nem világos kérdezzetek nyugodtan):D



2020. júl. 16. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Van neve a jelenségnek(megírom)
Nincs neve a jelenségnek, csak néhányak így döntenek
Vannak erről cikkek, kutatások (megírom hol)
Nincsenek cikkek, kutatások
14 szavazat
 1/6 Thispain ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg tőlük.
2020. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ennek fix neve és általában egyszerűen csak túldrámázásról, figyelemfelhívásról van szó. Többségében szerelmi bánat miatt.
2020. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nincs neve, és mindenki más miatt dönt így.


Én pl. nem töröltem semmit az oldalamról, és nem töröltem a fiókot, de már vagy 4 éve nem megyek Facebookra. Egyszerűen azért, mert amíg fent voltam, rendre elb.tam 2 órákat naponta az időmből arra, hogy végigpörgessem, hogy mi történt az ismeretségi körben meg a csoportokban, amiket követtem, és aminek semmi haszna nem volt. Azóta jóval értelmesebb elfoglaltságokkal töltöm el azt az időt (olvasok, eljárok otthonról - nyilván nem COVID-időszakról beszélek most :D - pl. moziba, színházba, koncertre; minőségibb filmeket nézek, edzem, sétálok).

2020. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Benőtt a fejük lágya, ahogyan mondani szokták:)
2020. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát én is levettem mindent, bár alig volt fent valami, de még a nevemet is levettem. Nem kell hogy a fél életembe belelásson minden hlye. nem csak az ismerősök, de akik fb tól vagy akárhonnan hozzáférhetnek.

inkább az a furcsa, ha valaki telepakolja az életével a netet, nem?

2020. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)


Utolsó!

Igen, sokan erről számolnak be. Hogy jön egy érzés h nem kell h mindenki lássa az életem.


Ezt kerestem, hogy van e valami oka vagy kutatták-e ezt, hogy kiknél jön el ez a gondolat, érzés.


Nem normális hogy kipakoljuk az életünket, ettől függetlenül a nagytöbbség kipakolja.


És az érdekelne mi az oka ha valaki egyik percről a másikra (akár mindenféle rossz tapasztalat nélkül - zaklatás, beszólás visszaélés nélkül) így dönt :)

2020. júl. 22. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!