Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerettek sportolni? Ha igen,...

Szerettek sportolni? Ha igen, mit sportoltok? Tudtok időt szakítani rá?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 21:54
A kérdező szavazást indított:
Szeretek sportolni, van is rá időm
Nem szeretek sportolni
Kényszerből sportolok: egészségmegőrzés, fogyás
Szeretek sportolni, de nincs rá időm
32 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
3. opciora szavaztam, de ez sem fedi teljesen a valosagot reszemrol. Ha sportolnek, akkor azt kenyszerbol tennem, amig nem lenne belole napi rutin. Utana valoszinuleg megszerettem idovel.
2020. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem rendszeresen, de amikor tudok kerékpározom nagyobb távokat, szeretem végezni:).
2020. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a kényszer kategória vagyok. Szeretek jól kinézni, de mozogni nem. Ingyenes aerobikra járok a városunkban, (annyira még nem őrültem meg, hogy fizessek is a kínzásért :D ) nagyon nehezen indulok el, közben legalább 5x megbánom hogy elmentem, 50x meghalok, majd megfogadom, hogy soha többé nem megyek, de aztán másnap ismét.
2020. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szeretek sportolni, de lusta vagyok.
2020. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az első opcióra szavaztam, de a van is rá időm, az nem teljesen igaz. Szakítok rá időt, de az mindig valami mástól veszi el az időt (család, egyetem, pihenés/alvás). Kettlebellezni járok, és azért csinálom, hogy erős legyek.
2020. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elsőre szavaztam, de nem teljesen érzem igaznak. Amikor csinálom és utána élvezem és jól érzem magam tőle, de mégis nehezen veszem rá magam és a fogyás motivál főként. Futni szoktam csak, mostanság heti 3x 6-10 km-t.
2020. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A sport a mindenem. A futas az elso szamu kedvencem,utana a test test elleni kuzdosportok.

Buszke vagyok ra,hogy sokat sportolok es pl a combomon elkulonulnek az izomcsoportok.

N

2020. júl. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1. opcióra nyomtam, bár az új munkahelyem mellett egyelőre ki-kimarad egy edzés a héten (street workout). Elég bosszantó, de idővel talán sikerül ismét kialakítani egy tartható rutint.
2020. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából egyik opció sem fedi teljesen az igazságot!


A választásom a 3. opcióra esett:

-------------------------------------------

Ennek oka:

Igazából nekem nincs gondom azzal, hogy mozogni kell, szeretek is. Szeretek "elfáradni", mert van annak egy olyan lelki ráhatása, amit csak az ért, aki önszántából elérte a holtpontot.

Minden héten rendszeresen sportolok, szóval időm is van rá. Az viszont igaz, hogy nem vagyok nádszál, ergo ez is lehet egy motiváció a rendszeres testedzésre. Ugyanakkor a bonyodalom azzal kezdődik, hogy a körülmények tettek kényszerpályára.


Alapvetően extrovertált személyiség vagyok és jobban szeretek a kontaktsportokat. Ugyanakkor azt látni kell, hogy a trendi sportok az introvertáltaknak kedveznek, ugyanis az egyéni sportok a leggyakoribbak: futás, úszás, aerobic, kerékpár, kondi.

Alapvetően ha adottak lennének a feltételek, biztos kontaktálnék, azonban jelenleg ez nem így van, éppen ezért én is rá vagyok kényszerülve az egyéni sportolásra. Ez eredményezközel álló. i azt, hogy a 3. opció talán a valósághoz leginkább.


Ugyanakkor megjegyezném, hogy jelenleg ugyan leginkább talán a testalkat optimalizálása hangsúlyos, azonban ha lehetőségem meglesz rá, akkor az önmegvalósítás, lelki frissesség elérése az, amiért mozogni kezdek... és semmiképp nem kényszer...


Jelenleg tehát leginkább az a kényszer, hogy nem adottak a lehetőségek ahhoz, hogy azt a sportágat űzzem, ami leginkább megfelel a habitusomnak.

2020. júl. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!