Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék zenét tanulni. Hol...

Szeretnék zenét tanulni. Hol kezdjem el?

Figyelt kérdés

Szóval megismertem egy pasit, aki zenész, én meg soha életemben egy percet nem tanultam zenélni, szóval szeretnék tanulni valamennyit, mert ha most beszél nekem a zenéről, meg a hangszereiről, akkor egy szót sem értek, mert nagyon buta vagyok ehhez. A napokban néztem meg, hogy hány fajta hangszer létezik a világon, és én szerintem ezeknek az egy százalékát, ha ismertem. Fogalmam sincs mi az, hogy idiofon, oktàv, vagy hogy hogyan kell kottát olvasni, nem tudom mi az, hogy g hang egy hangszeren, meg ilyen alapfogalmak.

Utoljára ének órám általánosban volt, de az az igazság, hogy nem igazán csináltunk ott sem semmit, maximum a tanár ordított velünk, vagy néha énekeltünk, és ennyi. Szakgimnàziumban egyházi énekünk volt, de az minden alkalommal szabadfoglalkozàs óra volt. Szerintem ez az a téma amihez a legbutàbb vagyok, még a fizikàhoz, vagy a kémiához is hamarabb hozzászólok, mint a zenei témához.

Szóval olyan könyvet, vagy online felületet keresek, ami összegyűjti az alapfogalmakat ezzel kapcsolatban.


2020. júl. 23. 19:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!