Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó-e az, ha minden pillanatot...

Jó-e az, ha minden pillanatot megörökìt az ember?

Figyelt kérdés
Ha bármit csinál az ember, akár a munkájában, akár a szabadidejèben. Feltétlen lencsevègre kapja egy fènykèpezőgèp segìtsègèvel. Tehát, minden pillanatot megörökìt, ezáltal ezt a momentumot tovább tudja adni a környezetènek. Így jobban közvetìteni tudja az akkor érzet hangulatot, benyomást, alkotásokat. Mit gondoltok erről?
2020. júl. 24. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A reggeli trónolás megörökítése azért enyhe túlzás.
2020. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Én abban a generációban vagyok, akiknek általános iskola elején myvip, iwiw, msn és ehez hasonlókat használtak, már 6-7. osztályban facebookja volt és lényegében együtt nőtt fel a modern szocial médiával.


Nekem teljesen normális hogy hosszú üzenet helyett csak egy képpel elmondom annak akivel beszélgetek, hogy mit csinálok.


Azaz ha egy közeli ismerős ír valamit és hosszú választ vár, csak küldök egy képet amin látszik hogy elvagyok foglalva pl.: bevásárolok és ennyivel elintézem, hogy "később írok".


Vagy pont étterembe vagyok és lefotózom amit eszek. Garantálni tudom, hogy soha sem fogom visszanézni a képet, sőt valószínűleg ki is törlöm, de képekkel egyszerűbb kommunikálni mint részletes leírni, hogy "Mit eszel?"


stb...


Szóval könnyen eltudom képzelni a folyamatos fotózást a kommunikáció egy egyszerűbb változataként. Így nem tartom bajnak.


Meg elég ritka pillanatok dokumentálására is.


Pl.: Tandem ugrottam. Tudam, hogy életemben 1x fogok csak valószínűleg, mert nem az én világom. Így előfizettem videóra és képekre, hogy meg legyen örökítve.


Még soha sem történt velem olyan, hogy fényképezés miatt nem tudtam volna élvezni valamit, kizökkentett volna vagy bárki furcsán nézett volna rám, hogy "Ő most mit csinál?".

2020. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, van, amit jó, érdemes megörökíteni, de van, amit nem. Például a környéken, ahol élek, van néhány nagyon érdekes mintázatú galamb, de nehéz őket lencsevégre kapni, mert elbújnak, mindig máshol vannak, hetekig fényképezőgéppel a nyakamban sétáltattam a kutyámat, hogy ha látom, le tudjam fotózni, mert nagyon szép, nem hétköznapi, különleges. A reggeli sonkás szendvicsem nem annyira érdekes, hogy megörökítsem, de fotóztam már le tükörtojást, mert smiley formában folyt szét a sárgája, ez vicces volt. :-)
2020. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem lényegtelen, hogy jó-e vagy nem jó. Alapvetően a megörökítés ingyen van, ha akarod később kitörlöd. Max az összhangot kell megtalálni, hogy a fotózás közben/mellett/helyett élvezd is az adott pillanatot azon kívül, hogy csak lefotózod és mész tovább.
2020. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hót h*eség az egész, én nem teszem ezt.
2020. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha mindent nem is, de kisebb-nagyobb emlékezetes momentumokat én is szeretek megörökíteni, azóta, hogy tizenéves koromban birtokomba került az első fényképezésre alkalmas okostelefonom.

A 8-10 évvel ezelőtti képeimet visszanézve, nagyon sok apró, szép pillanatot felejtettem volna el mára, ha akkor épp nem kapom őket lencsevégre.


26/F

2020. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még egy filmes automata Kodak géppel kezdtem fotózni, 36 kockás tekercsekkel. Okostelefonon... Hol volt az még akkor... 😆
2020. júl. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!