Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten fogok dolgozni, de...

Krómgyűrű kérdése:

Budapesten fogok dolgozni, de félek az új környezet miatt. Mit tegyek? 20/F

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, vidéken nőttem fel egy kis faluban. Budapest 130 km-re van az otthonomtól.

A következő hónaptól már Budapesten fogok dolgozni. Eleinte albérletben fogok lakni, de szerencsére minden hétvégén haza tudok utazni.


Kérdésem azokhoz szólna, akik ugyanígy járnak haza és messze vannak az otthonuktól, családjuktól. Ti hogy bírjátok/bírtátok? Főleg az elején.

Életemben 3x voltam Pesten, akkor is csak 1-1 napra és félek az új környezettől. Introvertált vagyok, nehezen ismerkedem, jóformán csak a 4 fal között vagyok. Szüleim bíztatnak, hogy járjak moziba, színházba, strandokra, de egyszerűen bele sem tudok az ilyenbe gondolni, hiszen hatalmas város Budapest, és könnyű eltévedni is. Nem vagyok a városi környezethez hozzászokni, viszont csak itt kaptam munkát.


Továbbá mi lehet jó tevékenység honvágy ellen?



2020. júl. 24. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Introvertáltként baromira nem lesz könnyű dolgod Budapesten, az tény!

Viszont, ha nyitott vagy új dolgokra, akkor könnyebb lesz a beilleszkedés.

Budapesten az a jó, hogy itt sok lehetőség van, ha az ember közösségbe akar járni, illetve minden könnyen elérhető.

Esetleg munka mellett, ha lesz időd rá, akkor beiratkozhatsz majd valamilyen tanfolyanra.

Amúgy mit fogsz dolgozni, ha meg szabad kérdezni?

2020. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó. Én is introvertált vagyok és nincsenek barátaim, de imádok Budapesten élni mert itt nem lehet unatkozni. Amúgy 300 km-re lakom a családomtól. Eddig nem tévedtem el.
2020. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltévedni, okostelefonok korában? ehhez különös tehetség kellene.


Egyébként meg próbálj barátkozni a kollegáiddal, elmenni velük ebédelni, munka utáni sörözésekre, stb. Soha ne hagyj ki alkalmat, ha van valamilyen szociális program.

2020. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 130 km-re lakok Budapesttől, 2 éve tanulok a fővárosban. Alapvetően nem vagyok introvertált, de annyi változás ért egyszerre, hogy az elején teljesen magamba fordultam. Nem tudtam hogyan nyissak mások felé, mit kéne csináljak, hova kéne menjek. Nem volt jó buli egyedül kitapasztalni a dolgokat, ha visszamehetnék az időben, akkor biztos mindent máshogy csinálnék. Légy nyitott már az elején, érdeklődő, mert később sokkal nehezebb lesz, egyedül pedig rossz.
2020. júl. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hajrá!
2020. júl. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen szorongással költöztem én is pár éve. Aztán gyorsan rájöttem, hogy ott is ugyanolyan emberek élnek, mint máshol, sőt kiderült, hogy a munkatársaim, szomszédaink fele vidéki származású. Utána rájöttem, hogy mennyi lehetőség van. Megszerettem, persze nagyon függ a közegtől és lakóhelytől is. Tavaly egy 13 millió plusz agglomerációjú városba költöztünk pár évre. Itt is szuperül érzem magam, még több lehetőség. Hazautazva Budapest egy kisváros érzetét keltette bennem, amikor először nagynak tűnt. Ezzel azt akarom mondani, hogy minden szokás kérdése.
2020. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A honvágyad bizonyára meglesz, főleg, ha szereted a szüleid és ők is szeretnek Téged. Idővel elmúlik, főleg, ha hétvégeken haza utazol. Ez az utazás is majd ritkulni fog.

Ne szégyelld, ha eligazítást akarsz az utcán. Budapestiek is kérnek útbaigazítást, ha tájékozatlanok és szívesen segítenek nekik (főleg az idősebb nénik és férfiak egy fiatalnak).

Kérdezősködj erről-arról a munkatársaidtól. Ne tartson ettől vissza a tájékozatlanságod, hiszen nincs olyan tantárgy, ami a budapesti tájékozódást, vagy a munkakörödből adódó szorosabb tevékenységet, a főnökhöz való viszonyt tanítja. Ha valami nem világos okvetlenül kérdezd meg a kollégáktól, vagy a közvetlen főnöködtől, mielőtt valamit elrontanál és kár keletkezne.

Sok szerencsét és emelt fővel - előre!

2020. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Én is nem rég költöztem fel, hamarabb megszokod mint gondolnád. :)

Én is kockultam vidéken, nem mozdultam ki kb soha, bár én vágytam az életre, csak ott nem volt lehetőségem rá.

Ha gondolod írj, lehetünk barik. :D

21/f

2020. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!