Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetek azzal a helyzettel...

Mit tehetek azzal a helyzettel,hogy mikor kikerülök egy elnyomó helyzetből és élném életem,de valamiért újra családomban vagyok ,megint bábáskodás,hatalmaskodásba kerülök? Folyt alul

Figyelt kérdés

Félek otthon lenni ,így is fiúsan neveltek ,mikor rokonok közt más lány,aki más szülővel volt,azt engedték lélegezni,nő lenni stb.


Engem meg nem segítenek nő,egyéníség lenni,hanem nagylányként ugráltatnak.

Komplexusom van csinos nőként is emberek,férfiak között.


Néztem más nő,totál kihasználja is,aki hasonlít rám ,hogy..vagy már párral,netán gyerekkel is van .Én meg úgy szorongok,mintha írtó ronda,kövér lennék.Eleve fiú . Mintha nekem kéne a nőket ,de pasikat is oltalmazni és időseket stb. Nem érzem,hogy magamért léphetnék.


Ismerősök között felszabadúltabb voltam és férfi baráttal egy ideig .


Pénzem úgy még nincs ,hogy lépnék saját helyre de kibírhatatlan ez.


Rokontól gyomoridegem van.Tul nem is ismernek,mert magukról beszélnek és ugráltatnak 20 körül is .Felvannak háborodva,ha szobámba húzom magam és nem mesélek magamról. Nem szeretem őket. Nem kérdezik mi a jó nekem.Hozznak valamit és már gyomorideggel jelzem oké vagy nem jó .


Ismerős férfi jobban ismer,mint rokonaim. Eleve nagybáttyámnál valami gáz van.

Úgy kezel kb,mintha valami barátnője lennék . Folyton kellemetlenül közelít. Az is elvárja,hogy..Én vagyok peches ,mert fiú tesom,nős ,élheti életét. Bár nagyíbáűttyám őt is ugráltatná ,mikor családja van.


Saját gyerekét nem keresi. Magamista,menekülnek a nők tőle ezért. Erre anyámat zavarja,ha valami van. Szupernek tekinti magát,miközben bakizik és nincs nője.Azt is nőkre fogja. Így is probáltak szólni neki,hogy haggya már a másikat szóhoz jutni. Tul megjelenik és 24 órából 18 figyeljenek rá. Spontán és akár későn is hív,akár program miatt. Keresek neki valamit vagy anyám. Ott agoogle ráér és minket nyaggat. Más rokon is. Azt nemkérdezik,nekünk miben segíthetnrk,meghívnának vendégségbe ,nyaralni,de ..Felsem fogja,anyámnak vagyok én,unoka ,meg ő is élné életét szintén.


Nem tudom mit tegyek


Nálunk nem egy ember ilyen. Én mást szeretnék,mint anyám ,de ő..

Már szomszéd is belépett a csapatba,itt meg a idős nyanya olyan,mint a rokon.Anyu meghallgatja ,tutujgatja . Nagy pakkal jön anyu és képes leállítani,dumálni.Tiszta nagybáttyám,összejöhetnének. De naná ,mindegyik ugráltat,akkor hosszann nem lesz abból jó.Pedig hasonlók Azt hiszi a szomszéd ,hogy valami csőrmester,70 körül és nőként . Félek,mert volt,hogy ilyesztő embert engedett be hozzánk.


Családon túl reálisabban létezhettem,de nem tudom kezelni,ha ilyen emberbe botlom,sajnos sok akad,ahogyan elnézem .


Normális erőt ado emberbe akire számíthatok ,de aki mellett kibontakozhatok és férfi ,aki segít nincs közelemben. Azt se tudom lasan milyen normális emberrel lenni Félek utcán kb gyerek lennék . Rémálmok gyötörnek,kb kisgyerekként volt ez.


Gondoljátok el,hogy nemrég még egyedül külföldön jártam,ügyesen feltaláltam magam és volt kis normalitás életemben. Munkában is helyt álltam.

Nő is tudtam lenni .Normális srácokat kifogni.Eleve érdekeltem őket . Én is kérdeztem és segítettek,ha..Addíg biztonságban éreztem magam. Tudtam nevetni Itthon folyton rettegek.


Most ha beszélek sráccal ,kb olyan,mintha egy kamasz lennék,aki x időre érjen haza. Eleve titkosan lehetek sráccal .Ez hol normális ?

De beletenyerelek mondjuk életképtelenebb srácokba is végletesen ,aki miatt ingázom.Az is igaz. Egyedül stabilabb vagyok.


Egyik az elnyomó közeg,másik a muja,aki miatt úgy érzem,valami ingoványos helyen járok.



Nem lelem saját közegem .Fulladok


Azt sem tudom,mi az kiállni magamért,határomért. Mi az kapni,befogadni.

Én kezdeményezek srácoknál,mert féltem énem . Azok meg muják.

Aki úgy jön,az meg uralna abnormálisan.


2020. aug. 11. 12:25
 1/2 A kérdező kommentje:

Ui. próbáltam pszichológust,de míg mentem hozzá egy ideig kb hasonló élmény volt,mint mikor külföldön jártam. Aztán elköltözött .Mással nem volt jó .


Viszont hiába akad,csak felszínesen jó,mert ha újra ott vagyok benne,mintha nem is lenne pszichológus. Igazán váltani új közegben,új helyen tudok,pozitív,normálisabb emberek között .

Bár lehet ha hazatérnék időnként,hasonlóan reagálnék,mint a Bambanő c. filmben,mikor sulijába visszatért,ahol cikizték.

2020. aug. 11. 12:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nyomaszt a családod, akkor ne tarts velük semmilyen szoros kapcsolatot, látogasd meg őket évente kétszer és kész, vagy akár annyit sem, az olyan rokonokkal mint a nagybátyád meg egyáltalán nem kell szóbaállnod, ha nem akarsz.

A pszichoterápiát folytasd - ha ez a pszichológus nem válik be, keress másikat. Nézz utána önismereti csoportoknak is.

2020. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!