Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a természet az...

Szerintetek a természet az embert eredetileg húsevőnek vagy növényevőnek szánta?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Vegyes étrenden táplálkozónak.
2020. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Mindenevőnek.
2020. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Fogazat alapján mindenevőnek.
2020. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
A fogainkból pontosan latszik, hogy mindenevőnek.
2020. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Hamarabb tudtuk, hogy mas allatok ehetoek ... a novenyeknel meg ki kellett tapasztalni, hogy melyik az eheto es melyik nem.
2020. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenevőnek szánta. Az egészségünkre jó hatással vannak a növényi rostok, de az agyunk fejlődéséhez a fehérje járult hozzá, kagyló, vadhús, tojás bármi.
2020. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Mindenevő, ez alap biosz.

Aztán egyénileg el lehet ettől térni szerintem.

2020. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

Mindenevőknek.

Egyébként az érdekes, hogy csak és kizárólag növényi étrenden, táplálékkiegészítők nélkül az ember nem tud megélni, viszont kizárólag állati eredetű ételeken minden gond nélkül.


Említette az előző hozzászóló az egyéni eltéréseket. Ez valóban az adott éghajlattól és az ott élők genetikájától is függ.


Az eszkimók például szinte csak állati eredetű ételeket fogyasztanak, mégis teljesen egészségesek.


Olyan emberek viszont sehol nincsenek, akik csak és kizárólag növényi étrenden éltek volna, vagy élnek manapság.

2020. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

#8

Én mondjuk pont fordítva gondolom, a tisztán növényi étrendből egyedül a B12 hiányzik (amit manapság már a mindenevőknek is érdemes pótolni étrendkiegészítőből, fyi), a tisztán állati eredetű étrend viszont nem hiszem hogy mindent meg tud adni a szervezetnek... Már eleve az ősember meg az emberszabású majomfélék táplálkozása is nagyobb részt áll(t) növényekből, mint húsból és tojásból, utóbbi kettő inkább kiegészíti a növényeket.

Én magam mindenevő vagyok, de nekem élhetőbbnek tűnik a vegán étrend mint a kizárólag állati eredetű étrend.

Nem igazán értem az utolsó mondatod, rengeteg ember él kizárólag növényi étrenden...

2020. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

9 Táplálékkiegészítőket kell szedniük. Ha az nem létezne és csak azt ehetnék ami a saját éghajlatukon megterem, akkor nem léteznének ilyen emberek. Ez egy modern hóbort, ami globális kereskedelem nélkül sosem létezett a természetben.

Egyébként én is mindenevő vagyok.

2020. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!