Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem merem elkezdeni az egyetem...

Nem merem elkezdeni az egyetemet, pedig felvettek államilag támogatott képzésre. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy meg akarom próbálni. Egyre inkább úgy érzem, hogy csak szülői, illetve tanári nyomásra jelentkeztem egy olyan szakra, ami egyébként érdekel is és ha elvégezném, utána olyan munkám lehetne, amit el tudok képzelni magamnak, de úgy érzem képtelen vagyok belevágni. Rólam tudni kell, hogy mindig is egy nagyon zárkózott, gátlásos és csendes lány voltam, ráadásul az utóbbi kb. egy évben még rosszabbodott is a helyzet. Ez a legutolsó gimis évem teljesen kikészített, rengeteg tanulás, szalagavató, érettségi vizsgák stb. Legalább 3 hónapon keresztül pánikrohamokkal küzdöttem minden egyes nap, többször is rosszul voltam a suliban, felment a vérnyomásom, szédültem, ezért hazaküldtek. Majdnem magántanuló lettem az utolsó pár hónapban, mert tartottam tőle, hogy túl sok hiányzásom lesz a rosszullétek miatt. Végül szerencsére erre nem került sor meg amúgy is jött az iskolazárás és pszichiáter segítségével, valamint nyugtatókkal többé-kevésbé sikerült kikeverednem ebből az állapotból, de tudom, hogy valami megváltozott bennem, talán már soha nem leszek a régi. Már a gondolattól görcsbe rándul a gyomrom, hogy legalább heti 4 alkalommal oda-vissza egy órát buszozzak egy másik városba, egy teljesen idegen intézménybe és közösségbe kerüljek. Hamarosan 20 éves leszek, de agyilag sokszor nem vagyok több 10-nél. Rettenetesen önállótlan vagyok, semmit nem tudok elintézni egyedül, a beiratkozásra sem akarok elmenni, rosszul vagyok az egésztől... Amikor egy-két héttel ezelőtt bejelentettem itthon, hogy visszamondom az egyetemet óriási veszekedés lett belőle és azonnal nekemestek, hogy ha ez a helyzet, akkor holnap mars munkát keresni... Nézegettem tanfolyamokat is, de annyira egyiket sem érzem magamnak valónak. Ez a szak lenne z egyetlen, amit talán el tudnék végezni, bár pillanatnyilag nulla motivációt érzek magamban. Rettegek az egésztől, képtelen lennék beilleszkedni vagy összebarátkozni bárkivel, egyszerűen gyűlölöm az ilyen kényszerbeszélgetéseket, hogy csak azért, mert szaktársak vagyunk már szóba kell állnunk egymással... Aki meg esetleg tényleg szimpatikus lenne hozzá biztos nem tudnék odamenni... Gőzöm sincs mihez kezdjek most, fogytán az időm és ha visszamondom a jelentkezést, akkor sürgősen szakma után kell néznem vagy munkát keresnem.

Segítsetek!!!



2020. aug. 20. 17:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként egészen pontosan a Pannon Egyetem anglisztika szakáról van szó.

2020. aug. 21. 11:17
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Küldtek az egyetemről egy e-mailt úgy egy hónapja talán, amiben van egy gólyás csoport (PE) linkje, ha gondolod lépj be, nézz körül egész sokan vannak anglisztikán is. Szerintem ez is segítene :)
2020. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szorongással, pánikbetegséggel küzdő egyetemistaként én úgy gondolom, hogy nem az egyetemtől félsz. Érdekel a szak, nem attól tartasz, hogy túl nehéz lesz és nem elegendőek oda a képességeid, még a szakmában is el tudod képzelni magadat a jövőben. Hidd el, sok ember megy (sajnos) úgy egyetemre, hogy még ez sincs meg neki.

Ha szakmát választasz vagy munkát, oda is utazni kell, ott is idegen emberek között leszel, ott is teljesíteni kell és szóba állni a főnökkel, kollégákkal. Ráadásul még azzal is meg kell küzdened, hogy felvegyenek, az egyetemen pedig már bent vagy.

Használd ki a lehetőséged, hogy egyelőre (részben biztosan) online oktatással kezdődik a félév, nem valószínű, hogy heti 4x be kéne járnod, legalábbis a saját órarendemből kiindulva...amitől te félsz, az egyelőre nem probléma.

Emellett viszont azt tanácsolom, hogy keres egy pszichológust, mert ezek a dolgok csak egyre rosszabbak lesznek, ha nem lesznek kezelve, most van rá időd, hogy tegyél érte, hogy javuljon az állapotod, mire újra emberek közé kell majd menned. Minél inkább kerülöd ezeket a szituációkat, annál inkább megtanítod a szervezetednek, hogy eléri a célját ezekkel a reakciókkal/rohamokkal.

Az meg, hogy milyenek lesznek ott az emberek, hát, kiderül, nem tudok ígérni semmit. Én tanárszakosként 2 szakon vagyok egyszerre és teljesen más a kettő, az egyik helyen családiasabb a légkör, szimpatikusabbak az emberek, a másikon pedig annyi ember van, hogy alig ismerek valakit, de valahogy nem is vágyom rá. Én se kötöttem nagy barátságokat, sőt, kb. semmilyet, de nekem vannak még régebbről, úgyhogy igazából nem is ezért vagyok itt.

Kezd el és meglátod, hogy hogy érzed magad, bármikor ott is hagyhatod, ha nem érzed magadénak. Sok sikert és kitartást, jobbulást!

2020. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam egyetemre, az első évek életem leglazább évei voltak, mindemellett érdekes dolgokat tanul az ember, és érdekes emberekkel ismerkedik meg :) Csak bíztatni tudlak, hogy elkezdd :)
2020. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiesés után kezdeni az egyetemet sokkal stresszesebb lenne. Egyébként RENGETEG szorongó, pánikbeteg, mentális beteg, vagy éppen bizonytalan ember van az egyetemen. Gimiben nem találkoztam soha ennyivel. Az egyetem megtanít átlépni a határaidat, illetve színészkedni. Udv, egy zárkózott és gátlásos ember.
2020. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én még nem olvastam el a kérdés kifejtését; de apám, aki egy bölcs ember volt, egyszer azt mondta, hogy néha olyannak se megy, akit érdekel, tehát ne menjek egy olyan szakra , ami nem érdekel. (adott szakot anyám erőltette volna, ---ötödéven volt szerencsém tanulni azt, amilyen egyetemi szakra is akarta anyám, hogy menjek, és hogy ötödév után ugyanilyenre jelentkezzek, csak egyetemi szinten.---logisztika volt, és totál nem érdekelt, túl száraz volt, és sok, és nem nekem való.)
2020. aug. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!