Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ki tekinthető...

Szerintetek ki tekinthető szegénynek? (anyagilag)

Figyelt kérdés

16/L vagyok. Egyik ismerősöm azt mondta rám hogy csak egy elkényeztetett kis gazdag p*csa vagyok. Én nem érzem magam gazdagnak amúgy. Apukám üzlet ember és közben dolgozik mint biztonsági őr is. Anyukám boltba dolgozik. A többi rokonomnak mondjuk elég jól megy.. A nagybátyjám most fog nyitni egy öregek otthonát. A nagynénim asszisztens nő, a férje fog orvos.. Van egy 2 szobás lakásunk nem nagy de be van rendezve nagyon modern-ül. Van egy 400€-s kutyám is 😅😅😅mindenem meg van amit csak kívánok.

Szegénynek számítok vagy gazdagnak?? (anyagilag)



2020. szept. 3. 02:52
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Amúgy van hogy mondják a szüleim hogy most nincs rá stb.. De végül csak megkapom amit akarok.
2020. szept. 3. 03:07
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

"Van egy 400€-s kutyám is 😅😅😅mindenem meg van amit csak kívánok."


Ha telik 140 ezer forintos divat kutyára akkor nem a csóró rétegbe tartoznak a szülők.

Plusz ha csak kinyitod a szádat és mindent megkapsz, akkor gondolom nem azon megy az agyalás, hogy mit esztek majd hó végén.

16 évesen ezekkel azért illene tisztában lenned.

A kérdésből mondjuk nekem az jön le, hogy egy igazi stréber sznob csaj lehetsz.

2020. szept. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Hát hiába van lepontozva a 2-es, neki van igaza. Amíg valaki nem csak a szükségesre költ, addig nem tartozik se a szegény, se a középosztályhoz.
2020. szept. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
94%
Több definíciója van a szegénységnek, az egyik szerint az, ha 2019-ben a háztartásban az egy főre eső jövedelem max. 93 ezer forint volt.
2020. szept. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Több szempontból is lehet tekinteni erre a kérdésre. Ha a társadalmi rétegeket vesszük alapul, akkor ez semmiképp sem gazdag kategória, inkább középosztálybeli.


A 400 eurós kutya meg nem megfelelő indikátor, hisz tudjuk mennyi hülye van,aki nyaralni is hitelből megy és társai... attól még, hogy vki rendelkezik un. statuszszimbolumokkal, nem lesz automatikusan gazdag, sőt én inkább azt veszem eszre, hogy a csóróbb réteg fektet erre hangsúlyt, akik viszont gazdagnak akarják mutatni magukat. Na a kérdező és családja is vmi ilyesmi lehet.

2020. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

"Apukám üzlet ember és közben dolgozik mint biztonsági őr "


Egy jó üzletembernek nincsen szüksége arra, hogy még biztonsági őrként is dolgozzon.

Ha viszont szüksége van a bizt.őri fizetésére is, akkor nem lehet egy jó üzletember.


Magyarul: csórók vagytok de szerencsétlen szüleid mégis megveszik az "elkényeztetett kis gazdag p*csa" nevű lányuknak azt a drága kutyát, pedig nem telne rá.

2020. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

A biztonságiőr-üzletember az meg hogy? Esetleg alsóbb szintű bandatag a fater, csak kell valami látszat foglalkozás?

Aki 2 szobás lakásban lakik az nem gazdag. 400 eur kutya, ok más 2-3 hónap alatt elcigizik ennyit egymaga.

De ettől még eléggé elkényeztetett vagy a leírás alapján.

2020. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Szegény nem vagy, de írni sem tudsz!
2020. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 mindentudó99 ***** válasza:
84%

Üzletember biztonsági őr

. Jót nevettem ezen. Csórók vagytok ha apád úgy üzletel hogy biztonsági őrként dolgozik. Egy drágább kutya semmit se jelent.

2020. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is túlzás, hogy üzletember, de tudok olyan helyeket, ahol 24/72 rendszerben dolgoznak és mellette még van vállalkozása.

Méhész, étterem stb.

2020. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!