Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért veszik olyan komolyan...

Miért veszik olyan komolyan az életet egyesek?

Figyelt kérdés

Itt most nem csak a jelenlegi vírusra gondolok, de emiatt merült fel bennem ez a kérdés. Miért veszik olyan komolyan az éltet az emberek? Lehet, hogy nihilistán hangzik (nem szeretem cimkézni magam semmilyen ideológiával), de amióta az eszemet tudom, mindig olyan furcsán tekintettem azokra, akik izgultak/görcsöltek dolgokon.

"Mit gondol erről a másik?"

"Ez gáz?" (ettől gyerekkoromban a falra tudtam mászni)

"Most mi lesz?" (kérdezte az egyik nap az egyik kollegám a másikat, mert eldugult náluk a vécé, és hogy ez mekkora nagy baj. Van rá pénze, de hogy ez akkor is nagy baj, és neki ez most az egész hetét elrontotta, pedig napokon belül úgyis megoldódik majd)


Félre ne értsetek, nem vagyok "leszarom" tipus, vannak céljaim, többnyire értékrendem is, de ezeket sosem vettem halálosan komolyan. Miért is kellene? Nem vagyok a hedonizmus híve sem, nem iszom, sem nem dohányzom, mert nem szükséges az életemhez, se a boldogságomhoz.


(Erről az alkohol meg cigi dologról mindig az jut eszembe, hogy középiskolában engem is mindig próbáltak ráávenni ezekre a szarokra, és mindig nagy volt a meglepettség, hogy sosem kellett, mert én anélkül is jól szórakoztam (ismerek más ilyeneket is, tehát nem vagyok "csodabogár"), nem kellett a stresszt sem oldanom, pedig nem voltam elkényeztetve, de sosem görcsöltem semmi miatt sem.


A kérdés tehát az, hogy ez normális? Normális az, h nem érdekelnek a vallások (túlvilági élet, halál, meg ilyenek), nem érdekel a társadalmi elítélés sem, ha nem súlyos a gond, továbblépek, sosem vitatkozom, ha nem muszáj (itt sem fogok, csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi, biztosan tanulok majd valami újat). Gyereket sem akarok, a többség egyébként is csak azért vállal, mert meg akar felelni másoknak, meg mert ez az ösztönösen normális (ez mondjuk igaz, de ennek az az oka, hogy ne pusztuljon ki egy faj, a homo sapiens sapiens-t ez a veszély pedig nem fenyegeti).


Van aki így gondolkodik rajtam kívül?

Izgulósok, ti belegondoltatok már abba, hogy pontosan mi értelme a dolgok 99 százalékáért izgulni?


Kíváncsian várom a véleményeket.



2020. szept. 6. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Ezt látták kiskorukban.
Vallásosak.
Ők sem tudják
Túl morálisak, számít nekik mások véleménye.
Nem tudatos
Megszokták ezt a hozzáállást
Ilyen az ember, ez a természetes.
Rossz szokás.
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem az a baj, ha szamit valakinek masok velemenye, hanem az ha tulsagosan is. Marmint peldaul ha nem szamitana masok velemenye akkor kimehetnek puceran is az utcara, nem igaz? De megbotrankoztatnek masokat, elvinne a rendor es bekerulnek a hirekbe is. Ezt azert nem szeretnem. De azon mondjuk mar butasag izgulni, hogy vajon a kek poloban kinevetnek e. Szoval a mertek a fontos itt is. Nem lehet figyelmen kivul hagyni masok velemenyet, mert amig tarsadalomban elunk addig alkalmazkodni kell bizonyos normakhoz, de tulsagosan se szabad masoknak megfelelni. Tehat szerintem valahol a 2 veglet kotott kell megtalalni azt a pontot ami neked jo. A munkahelyen se tehetsz mindenki velemenyere, mert akkor elobb utobb kirugnak.
2020. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Az ember szociális lény, társadalomban élünk. Abba igyekszik - a maga módján - beilleszkedni, de legalább nem kitűnni belőle (mármint negatív értelemben)


Szerintem ebből ered, hogy az ember - a legtöbb esetben - már-már görcsösen próbál megfelelni az elvárásoknak.

2020. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Bírom az ilyen "egyesek" kérdéseket.


Van 7, lassan 8 milliárt ember a Földön. És nincs olyan, hogy "az ember" hiszen alapvetően van többfége örökölt és tanult viselkedési forma, meg millió dolog ami alakítja valakinek a jellemét, személyiségét.

2020. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Szülői minta is lehet. De amúgy igazad van valahol, mert hót fölösleges ez a komolyság, mert mindannyiunk útja ugyanarra tart.
2020. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kései Sirató ***** válasza:
64%
Életösztönről hallottál már kérdező? Az életet még az állatok is komolyan veszik.
2020. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na igen, az ösztön.

Azt hittem nem csak ez vezet minket, ezért tettem fel egy gondolkodásra sarkalló kérdést, nézd meg a feletted lévőket, ők erre képesek is voltak. :P

2020. szept. 8. 12:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár attól még igaz a válaszod, köszi.
2020. szept. 8. 12:07
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:
Az életösztönön túl az emberi élet a legfőbb érték. Ezt mondja ki a hatályos jog, a pszichológia és az összes tudomány is.
2020. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez volt az a tipikus tapsoljanak meg kérdés. Most kérdező ezt tényleg azért tettek ki hogy megtapsoljanak hogy te milyen jó fej vagy? Hát én nem tapsollak meg szerintem tök gáz mert magadat dicséred végig.
2022. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:
Kérdező, te finoman szólva nagyon éretlen vagy.
2022. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!