Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furcsállottátok volna ezt a...

Furcsállottátok volna ezt a kollégiumi szobatársam helyében? Mit gondoltatok volna róla?

Figyelt kérdés
Papíron beiratkoztam az egyetem kollégiumába, és meg is néztem a szobámat ahova nem cuccoltam be (maradtam bejárós inkább bejárok az egyetemre itthonról amellett döntöttem), és a szobában a beiratkozás napján összefutottam azzal, aki a szobatársam lett volna. Beszélgettünk egyet, majd hazajöttem. Elmondtam neki, hogy nem fogok bent lakni, csak ha úgy adódik hogy szükség lesz rá, mondjuk ha esetleg lesz egy késői órám, vagy valami gyakorlatra kell korán menni. Vagy mondjuk napközben ha sok időm van, ugyan nem alszok bent, de alkalomadtán bemennék a szobába kicsit hogy ne az utcán csövezzek, hamár van egy férőhelyem a kollégiumban. Ti furcsállottátok volna ezt? Mi lett volna a véleményetek?
2020. szept. 11. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy ne foglald mástól a kollégiumi helyet, amikor neked nincs rá szükséged valójában. Szobatársként meg örülnék, mert egyedül lehetnék a szobában.
2020. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
A páromnak ilyen szobatársa volt. Kb én költöztem be a helyére. Megbeszéltünk mikor jön, akkor nem voltam ott. Amolyan win-win szitu volt, mert a fél kolidíjat ki is fizettem neki. Én a párommal lehettem, neki megmaradt a helye.
2020. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen szobatársam, nekem nem volt semmi negatív véleményem róla. Több utolsó éves, esetleg csúszó hallgató csinálta ezt nálunk, mert messze lakott ahhoz, hogy heti 1x ha lejött, ne legyen hol aludnia, és a havi koli olcsóbb volt, mintha havi 2-3 nap szállást kifizetett volna. Amúgy kicsit azért egyetértek az 1-essel. Többen nem kaptak férőhelyet, aki nagyon rászorult volna. Aki kap, az meg nem használja ki. De vannak ennél még kevésbé fair dolgok is az egyetemen :D. Így ezzel nem foglalkozott senki.
2020. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

6 évet laktam egyetemi koliban. Az a véleményem, hogy egy seggfej vagy kérdező.

A kollégiumi férőhelyek szűkösek, nem jut mindenkinek és lehet, hogy miattad most olyan nem jutott kolihoz aki 100-200 km-re lakik.

2020. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Én soha nem voltam kolis, de voltak kolis barátaim és olyanok is, akiknek nem jutott férőhely. Tudom mindenkinek a maga baja a legnagyobb, de a kollégium nem arra van, hogy a csajomat vigyem oda és kb lofax pénzért együttlakósat játszunk. Sokan azért nem tudják elkezdeni a képzést, mert messze laknak és nem jut nekik kolihely, albit meg nem tudnak fizetni. Nettó parasztság szerintem úgy kolit fenntartani, hogy neked igazából nem kell, csak kénylmes heti egyszer bent aludni. Lécci legyetek már kicsit tekintettel más emberekre is...
2020. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó, nálunk rengeteg párocska csinálta ezt 😂. Az a furcsa, hogy nekem ez akkor nem volt furcsa 🙄
2020. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Egy nagyvállalat vezetőjének lánya úgy kapott kolit, hogy a városban van lakása is, de a hercegnő a szaktársakkal együtt akart lenni. Vagy egy csomó jómódú diáknak azért válnak el papíron a szülei, hogy szociálisan rádzoruljon a kolira meg a szoc.tám.ra. Lehetne még sorolni. Az egyetem is az ügyeskedésről szól, mint az élet.
2020. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem tartanám furcsának, ötödik éve lakom koliban és több ilyen szobatársam is volt. Viszont ahogy már többen is írták, én is g€ciségnek tartanám, hogy elveszed mások elől a helyet úgy, hogy igazából nem is szorulsz rá.
2020. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
7-es, vagy bejelenti magát a kisnyugdíjas nagymamához :D
2020. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Egy dolog az ügyeskedés és más a proliság. Ez az eset az utóbbi.


Egyébként normális egyetem nem az ügyeskedésről szól, max a büfé-ruhatár szakok. Én legalábbis orvosin nem sok ügyeskedésre szorultam.

2020. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!