Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan jön ez a hülye szokás,...

Honnan jön ez a hülye szokás, hogy egy több éves gyerek életkorát hónapban adják meg a szülei?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy kisebb korban érdemes hetekben, hónapokban beszélni róla, HA olyan a kérdés, ami a fejlődését érinti, mert tisztában vagyok vele, hogy akkor a fejlődési szakaszok hónapokra oszlanak és nem mindegy, hogy a gyerek 2 hetes vagy 1 hónapos. De egyébként nem értem, miért adnak a szülők matekházit mindenkinek. Ki nem szarja le, hogy a gyerek 22 hetes? Az 4 és fél hónap, kész. Kit érdekel, hogy valaki 6 hetes és 6 napos, ha azt simán lehet 7 hetesnek is mondani?


2 év fölött ennek mi az isten értelme van? Miért nem lehet 36 hónapos helyett 3 évest mondani? Ez valami feltűnési viszketegség?


2020. szept. 12. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de én 9446 napos vagyok.
2020. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet csak véranyukáktól látok a facebookon, szerintem azt hiszik, hogy ettől jobb, figyelmesebb szülőnek fognak látszani.

363hónap/L

2020. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
98%

2 év fölött, de szerintem már másfél év után is felesleges... akkorra már régen nem hetekben és hónapokban kérik a gyerek korát.


Nyugi, én is hülyét kaptam az ilyen emberektől, amíg nem lett nekem is egy gyerekem. :D


Az indukalja, hogy a különféle státusz papríkon, ellenőrzésekkor ilyen rendszerben vannak feltüntetve az adatok: 18 hónapos státusz stb. Nekem az első kellemetlen esetem egy terhességi vizsgálaton volt, amikor is kérdezték, h hányadik hétben járok. Én meg mondtam a hónapot, és a védőnő caccogott,h "nem ő.fogja kiszámolni". Akkor én is atallitottam magam a hetes rendszerre. Szerintem a hetes rendszer két hónap után, a hónapos rendszer másfél év után le kell, hogy kopjon... Persze valaki ragaszkodik hozzá... Ez van :-) sokaknak szerintem egyszerűen csak megszokás.

2020. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Kisebbnek szereti/szeretné látni a gyermekét.


2314 hetes/F

2020. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Azért így adják meg, mert egy éves korig minden hónapban nagy változásokon megy keresztül a gyerek, a növekedési folyamat leírására a hónapban számolás sokkal pontosabb képet ad az állapotáról.

Pl. 6 vagy 7 éves a gyerek, ott nincs sok értelme hónapban megadni, mert nincs nagy különbség a gyerek állapota között 6 vagy 7 évesen.

Ugyanakkor egy 3 hós baba és egy 10 hós között már ég és föld a különbség.

2020. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-3 éves korig ez teljesen rendben van. Más egy 20 hónapos 2 éves korra kerekített és más egy 28 hónapos.

De 30-36 hó felett tenyleg felesleges.


A terhesség esetén meg már én apukaként is csak hetekben tudok gondolkodni, 3 gyerek után. Annyira 40 hét egyes szakaszain vannak a vizsgálatok és már nekem furcsa amikor valaki hónapra váltogatja át. Nem is értem minek.

Nyilván amíg kívülről szemléltem addig én is úgy voltam, hogy 9 hó oszt jolvan.

2020. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig nyilván máshogy nem is lehet, de az után szerintem már felesleges. Főleg, hogy aki nincs benne a témában, azokat teljesen hidegen hagyja, hogy hány hónapos a gyerek. Úgy lenne normális, hogy egy éves és x hólapos, vagy fél/negyed éves pontossággal. Ha én kérdezném valakitől és hónapban válaszolna reflexből kiszámolnám kerekítve, mert nincs mit kezdjek a hónapokkal.
2021. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!