Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan ember, aki soha nem...

Olyan ember, aki soha nem tudta beosztani a pénzét, megtanulhatja? Hogyan?

Figyelt kérdés
2020. szept. 18. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Én ilyen vagyok. Már nem is akarom. De nem is tudnám.
2020. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtanulja ha rá lesz kényszerülve.Le kell nyesni a nem létfontosságú kiadásokat, ennyi a titok.Csak ami a túléléshez kell az marad.Valahol lakni kell,lakás, ház fenntartása, albérlet ezek kötelező kiadások. Számlák befizetése szintén. Enni muszály, de ezen rengeteget lehet spórolni, ha ésszel vásárol valaki.Éttermet,gyorskajákat el lehet felejteni, édességet, nasikat, üdítőket szintén.Télen nem kell, hogy 28 fok legyen a házban, 20 fokban sem fagyott még meg senki.Vegyél pizsamát ha fázol, vagy takarózz be rendesen.Már a gázszámlán is spóroltál. Autóval csak hosszabb távra menjen az ember, városon belül, ha csóró akkor járjon biciklivel, máris megtakarított a benzinköltségen.Mobiltelefont elég akkor lecserélni ha elromlott, nem muszály követni a divatot. Ha a s.gge kilóg a gatyából akkor ne költsön az ember luxushobbikra, nincs motorozás, peca, nyaralgatás stb.Nem kell 15000-ért parfümöt venni, meg lehet turkálóból is öltözködni ha muszály.Persze lehet mondani, hogy hát ez milyen élet,ezt így biztos nem,ilyen áron inkább áron ne spóroljon az ember. De a felelőtlenség árát mindenki megfizeti előbb vagy utóbb. Aki utóbb az általában duplán.
2020. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezzen közalkalmazottnak egy állami céghez. Hamar meg fogja tanulni beosztani a pénzét.
2020. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz annyit tennék hozzá, hogy miután a kiadások csökkentését megtanultad, a bevétel növelésére kell fókuszálni.Az így keletkezett megtakarításokat befektetve, a kamatokból,árfolyamemelkedések-ből,hozamból passzív jövedelmed lesz. Több pénzt könnyebb beosztani és idővel egyre több jóléti kiadást engedhetsz meg magadnak.
2020. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem igen, én se tudom beosztani. Próbálkozok.
2020. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha ínség szakadna rád azonnal megtanulnád.
2020. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
megtanulhatja, ha senki másra nem számíthat, csak magára.
2020. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az ínség már rámszakadt, kedves 6/7, azért kérdeztem, hogyan lehet normálisan beosztani a pénzt, mert hiába csak a létfontosságú dolgokra megy el (tisztálkodás, evés, számlák), nem marad egy fitying sem, és gondolkozni kell, hogy mit eszünk. Közlekedésre egyáltalán nem költünk, vidéki város lévén bicajjal, vagy gyalog minden elérhető. Azt nem értem meg, hogy miért nem elég soha a fizetés a hét végéig, bosszantó, persze lehet az is rátesz, hogy 4 embert kell eltartanom kevesebb, mint heti 35 ezer forintból.
2020. szept. 19. 15:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha összeírod, hogy havonta mennyi a halaszthatatlan kiadásod (a 8. alatt már utaltál néhányra), ezt vond le a tiszta (nettó) fizetésedből. Ha marad valami, akkor ezt a keveset kell okosan elköltened. Ha nem marad semmi, vagy mínusz az eredmény, akkor egy jobban fizető állást kell keresned. A rajtad kívüli 3 személy nem munkaképes? Tanulnak? Munkanélküliek?
2020. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, egyikük dolgozik, de olyan szintű adósságba verte magát, hogy nem tud, és nem is akar semmivel besegíteni. Burkoltan kijelentette, hogy én etetem a bandát. A másik két emberből az egyik gyermek, a harmadik felnőtt vele maradt itthon, mert az iskolába járása, hazahozása és délutáni felügyelete máshogy nem megoldott. Sajnos más munkalehetőségről most nem tudok a környéken.
2020. szept. 19. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!