Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki érzi azt, hogy igazából...

Ki érzi azt, hogy igazából nem magyar, csak a magyarok közé született?

Figyelt kérdés
Furcsa, szerencsétlen, kissé barbár népség ez, én úgy látom. Számomra mindig is idegen volt, pedig születésemtől fogva itt élek.

2020. szept. 24. 13:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
25%
Ha nem tetszik ellehet menni...
2020. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Attól hogy sok mindennel nem tudok azonosulni amivel a manapság "igazi magyarnak" magukat aposztrofáló emberek hangoztatnak, én még magyarnak érzem magam. Persze legszívesebben nem élnék ebben az országban, de soha nem tagadnám le vagy szégyenkeznék miatta, hogy magyar vagyok.
2020. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
21%
Akik idegenszívűek.
2020. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én nem utálok magyarnak lenni, mégis van egy fura érzésem, hogy mérhetetlenül idegesít amit általában "tipikus magyar mentalitásnak" neveznek... Az állandó panaszkodás, a dögöljön meg a szomszéd tehene, a majd én jobban tudom, te hülye vagy mentalitás. Ez ami sok magyar emberre jellemző, valahogy ezzel nem tudok kibékülni. Én ha választhatnék, hogy miből gyúrjanak össze, akkor német és olasz keverék lennék, mentalitást nézve :) Tetszik a németek precizitása, és, hogy nem elégszenek meg a kevéssel, az olaszokban pedig a tipikus "dolce vita" életérzés, kicsit ez a "réár majd megcsinálni" (persze csak módjával :D), hogy nem stresszelnek minden hülyeségen, állandóan nevetnek, és mindig szakítanak időt a pihenésre, evésre, ivásra. Nálunk itthon ez olyan ritka mint a fehér holló...


Csak néhány példa:


"mindenki lop, szavazzuk meg azt aki a legkevesebbet lopja" < ne már, komolyan?


"nincs időm meginni egy kávét, megreggelizni, majd reggel a vonaton iszom a 80 forintos löttyöt, és eszek egy sajtos pogit" < na ezzel nem tudtam soha kibékülni. Ezért tetszik amit az olaszok csinálnak, oké, hogy felhörpintik a kávéjukat, mint a felest, de bemennek a kávézóba, rituáléja van. Reggeliznek, ebédelnek, vacsoráznak rendesen, kicsit megpihenve, lenyugodva. Itthon kb. szöges ellentéte van.

2020. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Soha nem tartottam magam magyarnak. Simán letagadnám. Ha sikerült elköltöznöm, és egy másik állampolgárságot felvennem, utánajárok, hogy hogyan lehet a magyarságot leszedni rólam.
2020. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Az #1-est mindenki lepontozza, pedig Gyurcsány is ezt mondta.
2020. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

kicsit off lesz a válaszom, de leírom, mert mindenképp színesíteni fogja a palettát.

Én erdélyi magyar vagyok. A "tipikus magyar mentalitás" dologgal nem nagyon tudok azonosulni, mert más közegből érkeztem, mégis magyar vagyok. Ismerem Magyarország és Erdély történelmét is, a kultúrát. Én örvendek, hogy magyarnak születtem. Aki siránkozik a magyarsága miatt, az is pontosan azonosul a magyar-mentalitással: a szomszéd fűje mindig zöldebb. De valóban ki lehet mondani, hogy melyik a jobb nemzet, úgy, hogy sült magyarként nem tudod megélni a német, francia, olasz, akármelyik más identitást?

2020. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Az #1-est mindenki lepontozza, pedig Gyurcsány is ezt mondta.


És ha megismétled más butaságát, akkor az nem lesz butaság?

2020. szept. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajna én szeretnék más gondolkodású, mentalitású ember lenn, a környezetemben vannak-voltak ilyenek, de a többség sajna bedarál.
2020. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
70%
Én. Apám nem magyar és külsőre, belsőre is rá hasonlítok. Sokkal természetesebbnek érzem az ő országának a mentalitását mint a magyarokét. Persze nem lehet ország alapján általánosítani de vannak bizonyos dolgok pl. hol mi számít tabunak, személyes tér nagysága, hol mi számít családnak, stb. ezekről beszélek.
2020. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!