Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet törvénybe...

Miért nem lehet törvénybe hozni azt, hogy az orvosi doktort dr-el jelöli, és az egyetemi doktort phd-nak jelölik és így egyszerűbb lenne a laikus embernek megkülönböztetni a gyógyitó személyt, az egyetemi oktató személytől?

Figyelt kérdés
2020. okt. 3. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Bár ez lenne Magyarország legnagyobb problémája!


Engem személy szerint nem zavar, nem vagyok dr mániás. Pár hete már volt itt a gyakorin egy szerencsétlen akinek ugyanez volt a baja. Rohadtul nem érdekel, ha valaki gyógyszerész, jogász,... vagy orvos és van a neve előtt egy előtag.

2020. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Az orvos, a masik meg akarmi.

Ledoktoralt mindegyik, elvegezte addig a fokozatig az egyetemet, doktorok. Felesleges.

2020. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Engem is zavar mondjuk mikor osztalyvezetövel beszelek a kormanyhivatalban es ö is dr. akárki.


En mindig az egeszsegügyre asszociàlok ebböl közben sokaknak köze nincs hozzà.

2020. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
*Szoval azt sem tudom magyarán mi a vegzettsége az osztalyvezetönek..mert hogy nem ügyved az is biztos.
2020. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Én egyetértek a kerdezovel. Azért ma már egy phd mellett sincs olyan nagy tisztelegni való "doktorsag" mióta megy a diplomagyár...

Aztán majd ez a szó is elertektelenedik mint a "diplomás" meg az "értelmiségi".

2020. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Ezt meg lehetne oldani úgy, hogy az orvos Dr, minden más meg dr. Bár lennének viták, mert pl egy gyógyszerész, biológus, fizikus, kémikus, pszichológus, dietetikus, gyógytornász is doktorálhat, és van átfedés az orvosi szakmával.
2020. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg teljesen mindegy, hogy ki miért doktor.

Utolsó, egyébként a gyógyszerészek pont olyan foglalkozásdoktori címet kapnak, mint az orvosok, a többi felsorolttal ellentétben, akiknek tudományos fokozatot kell szerezni a titulushoz. De ha már itt tartunk, akkor használhatnánk a teljes foglalkozásdoktori címeket, mint a dr. med., dr. pharm., dr. jur...

2020. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
jogszabaly van róla, hogy a diplomával szerzett doktori címet dr.-el míg a PhD-val szerzettet Dr.-el kell irni
2020. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Eredetileg a doctor címet kizárólag teológusok kaptak, majd később lett kiterjesztve minden másra. A doktor latinul nem orvost jelentett, hanem tanítót. Azért hívjuk ma a köznyelvben az orvosokat doktornak, mert anno náluk volt a leggyakoribb a doktori cím és így velük találkoztak a közemberek a legtöbbet.
2020. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A foglalkozásdoktori cím tudtommal "kisdoktori", azaz dr., a tudományos fokozatot jelölő doktori titulus pedig Dr.

Persze ledoktorált orvos is van és akkor ő is ugyanúgy Dr-ek lesznek... Nehéz kérdés. Én azt vettem észre egyébként, hogy manapság már a média kerüli ennek a használatát. Amikor orvosokkal készítenek interjút, ami elég gyakori mostanában, az előtagot egy az egyben elhagyják és csak a név után írják, hogy orvos vagy ilyesmi.

2021. febr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!