Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fodrászoknak valami fétisük...

A fodrászoknak valami fétisük az, hogy az ember haját rövidebbre vágják, mint azt kérik tőlük?

Figyelt kérdés

Több fodrásznál is megfordultam már, és hiába jelzem nekik, hogy csak keveset szeretnék, úgyis jövök jövő hónapban, valahogy sosem sikerül eltalálni, mennyi is az a kevés. Mutatom is néha, hogy maximum 1-1.5 cm, mindig sikerül ennek kb a kétszeresét levágni. Unalmas, hogy hajvágás után általánosságban 2 hetet kell várni, ameddig visszanő arra a hosszra, amennyire eredetileg kellett volna, hogy vágják, valamint érthetetlen, hogy mi ez a mánia a fodrászoknál, hogy mindig jóval többet leszednek, mint azt kérik tőlük.

Ti nem találkoztatok ezzel a jelenséggel?


2020. okt. 5. 16:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
Velem is volt hasonló, jól leugattam és kész, többet nem mentem hozzá és ennyi.
2020. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Én is ezt tapasztaltam, inkább megoldom magamnak a hajvágást pár éve.

Majdnem minden ismerősöm (akivel szóba került a téma) ugyanezt tapasztalja.

2020. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogy fétis-e avagy más állhat a háttérben, de az tény, hogy velem is volt ilyen.

Elég lassan nő a hajam ráadásul.

Az ominózus esetben mindent részletesen elmagyaráztam a fodrásznak, többször kértem, hogy 1, maximum 1,5 cm-t vágjon a végéből. Az ujjaimmal is mutattam a mércét, hogy félreértés ne essék. Erre ülök a tükör előtt és látom, hogy 10 cm vág belőle!

Majdnem sírtam.

Szó nélkül kijöttem, mert ha kinyitom a számat akkor, biztos, hogy elsírtam volna magamat.

Azóta nem voltam fodrásznál!

Pedig nagyon nem vagyok sírós fajta.

Csak ezelőtt 2x már volt hasonló élményem...

2020. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a torott hajveget akarjak levagni ‘maniakusan’.

Ugyanezert nem vagatok hajat mar nagyon regota fodrasznal, nem sokara pedig legalabb egyszer muszaj lesz elmennem.

2020. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

nekem 2 helyett mutatott ötöt, aztán levágott 15-20-at

Azóta anyukám vág az aljából és nem érdekel semmi

2020. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a tapasztalatom es anyukamnak is meg a baratomnak is.

A baratomnak mindig szanalmas fejet csinaltak. Azota sikerult meggyoznom,h ne jarjon fodraszhoz.

2020. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Egész idő alatt a tükör előtt ülsz, látod, hogy hol tart a vágásban a fodrász. Egyszerűen szólj neki, hogy eddig és ne tovább. Ha csak annyit mondasz neki, hogy "keveset" vágjon, akkor persze, hogy nem tudja, hogy mit is akarsz pontosan.
2020. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy kapásból belevágott az elején 10 cm-t. Azzal már nem lehet mit csinálni.

Mindezt úgy, hogy előtte el volt magyarázva, hogy 1 cm-t vágjon.

2020. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
az enyém meg mindig túl hosszúra hagyta a hajam....
2020. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

7-es azert ez nyilvan nem igy van. Ritkan latni teljesen egyhosszu hajat. Tehat attol, hogy mondjuk latod, hogy valahol belevagott a kert 1centi helyett 5ot, nyilvan hiheted, hogy mivel 2perce magyaraztad el neki, es mutattad meg azt az 1 centit, nem a vegebol fogja levagni azt az 5ot. Hanem a tepett fazon ‘tetejet’ vagja epp peldaul vagy olyan helyen, ami nem a hajveg. Vagy hogy atmenet, vagy barmi. Meg erted, ez egy szolgaltatas amiert te fizetsz, akkor az 1centi legyen mar 1, ne a fodrasz dontse el, hogy o inkabb tobbet vag..

(Mondom ezt ugy, hogy tanultam fodrasznak, csak vegul nem fejeztem be.)

2020. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!