Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt a férfit aki...

Hogy hívják azt a férfit aki Petőfi Sándor szerelmi életét kutatja?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy van egy férfi aki Petőfi Sándor szerelmi életének felkutatására szentelte az életét és, hogy ebből előadásokat is szokott tartani amik állítólag qrva jók szoktak lenni. Az egyetlen egy baj, hogy nem tudom ennek az embernek a nevét. Valaki nem tudna segíteni?

2020. okt. 5. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Verebes
2020. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán Nyáry Krisztiánra gondolsz?


Igaz ő nem csak Petőfi szerelmi életét kutatta, hanem más híres emberét is, ezért is született a témában 2 könyve is, az

- Így szerettek ők

- Festői szerelmek

- Írjál és szeressél!

- Életemnél is jobban

Ő az:

[link]

2020. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs' elírtam, nem 2 könyve, hanem 4 könyve.

(2-es voltam)

2020. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ő az, de azért köszi
2020. okt. 5. 18:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyit derítettem még ki, hogy ez az ember kb 70 éves lehet, szóval idős
2020. okt. 5. 18:17
 6/7 A kérdező kommentje:
1-es, ki ez a verebes akit mondtál?
2020. okt. 5. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
igazából,a szerelmi élete elég sivár volt! amit nagyon nem tesznek közkinccsé,Petőfi betegesen alkoholista volt! A Nemzeti dal,című förmedvényét sem ő, hanem valamelyik haverja mondta el! A pilvaxban úgy berugott,hogy haza sem tudott menni,ott aludt a raktár helységben, másnap reggelig, összesz..ta, összehu..zta magát! De azért az utókornak, kötelező megtanulni, néhány bugyuta versét! József Attila,Ady,szintén nagy alkesz volt!S, mint tudjuk Ady bu...zi is volt.
2020. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!