Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha van aki korábban külföldön...

Ha van aki korábban külföldön lakott de hazaköltözött! Nem vágytok vissza abba az országba ahol életetek?

Figyelt kérdés

Angliában éltem évekig, majd nagy reményekkel téli hazajöttem. Sokáig pozitívan láttam a helyzetem, majd elkezdtem gondolkodni hogy nem is volt olyan rossz itt kint. Megvolt mindenem amit akartam. Itthon viszont egyre inkább kilátástalannak érzem a helyzetem, még ha konkrétan nem is az.

Hianyzik az a közeg ami ott volt, és az anyagi gondtalanság, illetve a kiszámíthatóság.

Van/volt rajtam kívül valaki köztetek ilyen helyzetben?


2020. okt. 8. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem, semmilyen szinten nem bántam meg a hazaköltözést. Mikor kimentem, örültem volna a szakmámban itthon havi (!) 200 000 forintnak.

Ma ezt kiszámlázom 3 napra munkadíjnak, egyszerű melósként. Nem csak én vagyok vele így.

2020. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Még vissza tudsz jönni.

Én is kint vagyok, őszintén nem igazán vàgyok haza

2020. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
3
2020. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Bocsi, véletlen volt az előbbi 3-as. :)

3 évet éltem Svájcban, de a végére kezdett iszonyú honvágyam lenni a családom miatt, szóval hazamentem. Viszont mivel anyagilag abszolút nem érte meg otthon lennem, ismét külföldre költöztem, így másfél éve vagyok kint megint, csak most Németországban. Nem tervezek hazamenni, mert otthon az elmondások (és a saját tapasztalataim) alapján egyre reménytelenebb a gazdasági helyzet, és a közhangulat is nagyon pocsék.

2020. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Miért kell lepontozni a 2-es válaszolót,csak azért mert ő nem vágyik haza?

Nyilván neki bejött kint és jobban èl mint itthon élne.

Igazi magyar mentalitás,ha nem azt mondják amit hallani akarsz akkor már fúúj.

2020. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Az én helyzetem elég spéci, gondolom, nem is ilyesmire gondoltál, de leírom :). 3 évesen éltem 1 évet Marokkóban, mert apukám ott dolgozott, és kiment vele a család.

Nyilván én alig emlékszem vmire, de a család sokat mesélt. Én nem mennék oda vissza, leginkább azért, mert nagy erős ott az iszlám vallás, és elég sztereotipikusan követik, tehát a férfi az szent, a nőnek kuss van. Úgy-ahogy megtűrtek minket mint az európai munkást és családját, de volt olyan helyzet, ahogy egy kávézóban ücsörgő férfiak anyukámat készültek volna összeverni, amiért az öcsém kezére mert csapni nyilvánosan. Nekem nőként nem lenne egy életbiztosítás, mert a saját elveimet nem adnám fel... és nem is hiszem, hogy olyan nagyon sokat változott volna a nők helyzete.

2020. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ismerek pár ilyen embert. Egyik sem vágyik vissza. Néhányan bevallják, hogy ki kellett volna bírni még egy kicsit tovább, hogy több pénzt spóroljon össze, de visszamenni nem akarnak
2020. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

5

Mert TE sem a kérdésre válaszoltál, és a haverod se.

2020. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

8

De TE sem a kérdésre válaszoltál, csak írtál egy mondatot, hogy beleköss a másikba.

2020. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaja, 9-es. De engem nem érdekel a pontogatózósdi.


Nem belekötöttem, indokoltam, hátha... Elnézést kérek.

2020. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!