Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit válaszoltok ha valaki...

Mit válaszoltok ha valaki illetlen kérdéseket tesz fel, de nem akarjátok megbántani?

Figyelt kérdés

Főleg életvezetéssel, munkával, anyagiakkal, házassággal vagy gyerekkel kapcsolatos. Például pincérkedek egyetem mellett és megkapom: "Mikor lesz normális munkád?" vagy “Na és mikor érkezik már a kisunoka? Várják már a nagyszülők, igaz?”

“Mi újság a pasikkal/csajokkal? Semmi? Hát hogy lesz ebből így időben esküvő?”



2020. okt. 14. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ki kérdez? Ha idegen, akkor simán megmondom, hogy az én dolgom, nincs köze hozzá.

Ha kotnyeles családtag vagy szomszéd, akkor kedves stílusban megmondom, hogy az én dolgom, szeretném ha nem piszkálna ezzel. Kétszer-háromszor elmondom ezt, utána szimplán "nem hallom meg", ha ilyeneket kérdezget. Ha x időn belül még mindig nem esik le neki, akkor pedig már nem érdekel többé hogy megbántom-e....

2020. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

"Majd azt én tudom.

Rögtön szólok, amint aktuális.

Már megbeszéltük, ne kezdjük elölről.

Akkor, amikor itt lesz az ideje."

2020. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon udvarias akarok lenni, akkor azt mondom:

"Az idő mindent megold!"


Köztes megoldás, hogy elengedem a kérdést és másról kezdek beszélni.

Ha nem akarok udvarias lenni, akkor vagy azt mondom, hogy

"Hadd legyen ez az én titkom!", vagy

"Erről nem szeretnék beszélgetni!"

2020. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyetértetek azzal, aki elsírja magát hogy nem lehet gyereke, pedig nem akart? (vagy egyéb ferdítésekkel)
2020. okt. 14. 12:47
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

#4

Mármint igazából csak nem akar, de bejátssza hogy nem lehet?

Igazából nem rossz lecke, talán elgondolkozik a kedves beszélgetőpartner, hogy milyen kegyetlen szrul is eshet, ha más életében turkálgat hobbiból.

2020. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pontosan!
2020. okt. 14. 12:56
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerek kérdést szoktam megkapni, 33 éves vagyok, 6 éve férjnél, és több, mint 4 éve hiába próbálkozunk (most készülünk a 3. lombikra). Ezt nem szoktam senkinek az orrára kötni, mert magánügynek gondolom. Azt szoktam rá mondani, hogy "majd szólok". Volt olyan akinek megmondtam hogy ilyet nem illik kérdezni senkitől, mert sosem lehet tudni mi áll a háttérben.
2020. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem értek egyet, több indokból.

- én nem vagyok egy sírós, így meggyőzően nem is tudnám imitálni

- más tapintatlanságáért nehogy nekem kelljen ilyen dolgokban színházat játszani és hazudozni.

- én nem szeretem, ha sajnálnak, de főleg nem szeretném,ha valaki a saját termékenységének "fölényéből" LEsajnálna.

2020. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves #7! Nagyon sajnálom, remélem a legjobbakat, igazad van az utolsó mondattal!
2020. okt. 14. 13:15
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves #8! Ez is egy vélemény, van is benne valami! Közeli családtagoknak sütném csak el, pl. anyukám vagy 10 éve macerál a témával, nem értené meg az őszinte választ.
2020. okt. 14. 13:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!