Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet nyilas- vagy horogkeresz...

Lehet nyilas- vagy horogkereszt egy házon, mert az művészet meg "street art"?

Figyelt kérdés

Nem tudom a szavazás valós eredméynét, de nagyon kíváncsi vagyok rá


[link]


2020. okt. 15. 20:42
A kérdező szavazást indított:
A címer maradjon a helyén, egy emléktáblával kiegészítve.
Vakolják vissza úgy, ahogy korábban volt.
Emeljék ki, kerüljön múzeumba.
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Önkényuralmi jelkép, ezért nem.
2020. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jogos, regeteg embernek okozott megannyi szenvedést az a címer...

Én sem örülnék, ha olyan kerülne ki a házamra ami miatt a felmenőimet félholtra verték, vagy hajnalban indultak vonattal recskre.. :(

2020. okt. 15. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
#1: Ahogyan az ötágú vörös csillag is.
2020. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen meg van határozva, hogy mi minősül annak.

Kivétel ez alól, ha pl márkához tartozik hozzá.

márka pl Heineken


De a történelmet meg kell őrizni legyen akármilyen borzalmas. szerintem is múzeumban a helye.

2020. okt. 15. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:

A régi Btk. 269/B. § (1) bekezdése[2] szerint „Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a) terjeszt; b) nagy nyilvánosság előtt használ; c) közszemlére tesz; ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.”


Az idézett jogszabály (2) bekezdése szerint „nem büntethető az (1) bekezdésben meghatározott cselekmény miatt, aki azt ismeretterjesztő, oktatási, tudományos, művészeti célból vagy a történelem, illetve a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatás céljából követi el.”


A (3) bekezdés szerint „az (1)-(2) bekezdés rendelkezései az államok hatályban lévő hivatalos jelképeire nem vonatkoznak.”

2020. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!