Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha az ember...

Mit lehet tenni ha az ember élete kisiklott?

Figyelt kérdés

Egyetemre nem vesznek fel mert rossz tanuló voltam és hülye vagyok, pénzem nincs, akit szeretek az nem szeret viszont, és már nem vagyok fiatal, hogy azt hazudhassam majd rendbe jön minden.

Úgy érzem az életem minden javításara tett kísérlet hiábavaló.

Mit lehet meg ilyenkor tenni ami valóban javít a helyzeten? Lassan már leszokok az evésről is...



2020. okt. 17. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is abbahagyni az önsajnálatot és megoldásokat keresni.

Másodszor egyetemi végzettség nélkül is lehet normálisan élni, megfelelö szakmával, de föleg motivált hozzáállással!

Harmadszor a kapcsolatok végetérnek, utána kezdödik egy új, ha nem azon siránkozol, ami volt, hanem elöre nézel.

Negyedszer nem derült ki, mennyi idös vagy - a nem vagyok fiatal igencsak relatív fogalom -, de rengeteg ember kezd új dolgokba akár 50-60 évesen is, csak nem kell magad elöre temetni.

2020. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Be kell látnod,hogy egyetem nélkül is van élet,sőt.


Ha nem valaki akkor azt hagynod kell.

Biztos lesz olyan ember aki viszont szeret,de ezt a sírást be kell fejezned.


Milyen idős vagy ember?

30,40 vagy 50? Nem mindegy

2020. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
30 vagyok egyébként.
2020. okt. 17. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Hülyeség, hogy 30 évesen már lemondasz arról, hogy rendbe jöjjön az életed. Nekem pár éve, 50 évesen kezdett egyenesbe jönni, egy több éves mélypont után. Pedig nincs diplomám és egyedül élek.

F

2020. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nincs párod és nincs gyereked, hatalmas előny. Így sokkal mobilisabb vagy, és nem kell a gyerek időbeosztásához igazodni. Én például be sem tudnék vállalni több műszakos melót, mert akkor nem lenne, aki hozná-vinné a gyereket suliba.
2020. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

30 évesen a legtöbb ember még csak elkezdi az önálló életét, nemhogy lekéstél volna bármiröl is!

Elöször - a siránkozás abbahagyása után - keress egy normális elfoglaltságot, szakmát, akár MO-on, akár megpróbálhatod külfölödn is, mivel független vagy, könnyen tudsz mozogni, bárhová tudsz költözni, ahol megfelelö lehetöséget találsz.

Másodszor keress kapcsolatokat emberekkel - föleg nem párkapcsoaltra gondolok, hanem ismerösöket, barátokat próbálj találni -, keress számodra érdekes hobbikat, elfoglaltságokat.


Ha magaddal megbékülsz és el tudod foglalni magad értelmes módon nagy eséllyel rendezödnek az egyéb dolgaid is.

2020. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szakmám van, hobbim van, baráraim vannak, de eszem meg párom az nincsen. Megbetegít az utolsó 2 dolog hiánya.
2020. okt. 17. 22:22
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

30 évesen még előtted az élet! Ez csak a moziban hátrány, mert nem látod tőle a filmet. :-))

Viccet félretéve, ma mindenki t az asztal körül kergetnek, ha nincs diplomája. Ez oda vezetett, hogy egy, a munkáját jól végző mesterember a legnagyobb kincs. A Csajozást meg nem ördöngösség megtanulni, csak figyelni kell a hibáidra.

2020. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy könnyű csajozni, de nekem az nem célom. Beleszerettem egy férfiba akinek nem kellek, már egy jó ideje nem tudom túltenni magam rajta, hiába akadna olyan fickó akinek tetszem, beléjük nem vagyok szerelmes.

A munkákhoz meg amit szívesen végeznék magasabb végzettség kéne, de aki egyetemre se tud bejutni az nem való rá. Nem tudom hogyan dolgozzam fel, hogy hülye vagyok ahhoz amire az életemet tenném fel.

Nem tudom milyen fából vagytok faragva de úgy érzem hogy lassan minősegi kapcsolat (viszonzott szerelem) nélkül nem is érdemes élni. Gyerekpárti én sem voltam soha, de lassan ott tartok hogy már simán szülnék ha a kiszemeltem így elfogadna (már ha egyaltalan képes vagyok rá ebben a korban).

2020. okt. 18. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ideje lenne abbahagyni az önsajnálatot és kezdeni valamit magaddal. (Keress meg egy jó pszichológust, aki segít megkeresni a megoldásokat!)

Mellesleg 30 évesen még igencsak fiatal vagy, sem megfelelö munkáról nem késtél le, sem a családalapításról/gyerekszülésröl sem.

Az unokahúgom 35 évesen találta meg a párját, utána végzett el egy képzést (amihez nem kell 150-es IQ, hanem egy átlagember elég) 38 évesen megvolt a végzettsége, fix munkahelye, és minden probléma nélkül megszülte az elsö gyerekét, két év múlva meg a másodikat.

2020. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!