Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kriszta rendes név is vagy...

A kriszta rendes név is vagy becenév?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a Kriszta nevet. Csak hallottam olyat is, hogy Krisztina. Kérdésem, a Krisztát lehet így is adni mondjuk egy babának mint teljes név vagy ilyenkor kell a teljes azaz Krisztina? Mert nagyon szerelmes vagyok ebbe a névbe. Régi tanáromat is így hívták, aki nagyon kedves volt.

2020. okt. 22. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendes név, lehet anyakönyveztetni a Krisztát is.
2020. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm! :)

Csak soktól hallom, hogy a Kriszta valójában becenév de akkor lehet :D.

2020. okt. 22. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok név van, ami eredetileg becézés volt, de kapott önálló formát is :)
2020. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
"Kriszta tiszta gyagya, mert vizes az agya.. " bocsi :D mindig a Mézga család jut eszembe erről a névről :D
2020. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem nem mindig :)
2020. okt. 22. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régóta lehet anyakönyvezni.

(A Kriszta nevű barátnőmet 1994-ben ismertem meg🙂)

2020. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem én a Krisztina-formában adnám. Azért, mert a Krisztina nekem már alapjáraton is egy snassz, unalmas, "szürke" név; (bocsi nemakarok senkit megbántani), és tehát akkor azt legalább lehet Tinának becézni, ami viszont tök szép, "ragyogó" név. Tehát akkor én már azt az "in"-t lehet nem venném ki belőle; mert ha azt leveszed , akkor az még snasszítja, még szürkébbé teszi ezt a nevet. De külföldinek pl egy Christa el tudok képzelni; de itt Mo-n nemigazán. De mondjuk a Christa helyett is Christina, vagy Christine sokkal jobban tetszik.
2020. okt. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!