Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ignorálni a...

Hogyan lehet ignorálni a környezeti zajokat? Szomszéd tv-je, beszélgetés az utcán. Ezeket nem megszüntetni akarom, hanem a képességet ami másoknak van, hogy szinte hiába szólsz az illetőhöz, észre sem veszi, annyira belemélyed abba amit olvas pl.

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Erdekeljen az amit csinalsz.
2020. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szoljon mindig valami a háttérben (mondjuk egy radio), de ne figyelj oda ra … csak szoljon. Egy ido múlva megszokod es nem fog zavarni tobbet.
2020. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Anyukám mindig mondta, hogy kapcsolj ki. Hát én nem tudtam megtanulni soha. Nekem rossz a szemem, gondolom a fülemet már azért nem hagyta a természet. Nagy szívás a jó fül.

Bocs, de nem tudok tanácsot adni.

2020. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mi az ami zavar.

Nekem pl. nagyon nem mindegy milyen zaj van kint. A kutyaugatás, madárdal, elhaladó autók zaja a legkisebb mértékben sem zavar, ellenben a láncfűrésztől a falra mászok, vagy ha éjszaka valami részeg állat ordít odakint, a legmélyebb álmomból is felkelek rá.

2020. okt. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez képesség, ahogy írod. Részben szerencsés aki ilyen, részben nem. Az ilyeneket szokta elütni a villamos is.
2020. okt. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre szerintem születni kell.

Én pl se kutyaugatásra, se cirkulázásra, se mennydörgésre, se a világ végére nem ébredek fel, de ha a szomszéd asszony el kezd beszélgetni a kapu előtt, arra egyből felébredek.

2020. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az az ember vagyok, nagyon rágörcsöl dolgokra, pl. ha dolgozni kell, mert határidő van, akkor hihetetlenül rá tudok kattanni a környezetem zavaró tényezőire, pl. zajokra, zenére, akár szagokra is. Csak tökéletes csöndben vagyok képes koncentrálni. Az elalváshoz is tökéletes sötétség kell, redőny, függöny, plusz minden fényforrás kikapcsolva, természet zajai, fehér zaj háttérnek, hogy minden utcazaj és szomszéd zaj ki legyen zárva. Viszont van egy másik oldalam is: annyira el tudok arról feledkezni, hogy itthon van a férjem, hogy amikor hirtelen megjelenik mellettem, akkor szívinfarktust tudok kapni. De úgy, hogy öt perce még beszéltünk egymással, majd kimegyek a konyhába egy pohár vízért, elmélázok valamin, és amikor kijön utánam, majd elejtem a poharat ijedtemben. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet hogy a dolgokra való rágörcsölés az, ami ezt kiváltja.
2020. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!