Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zavar titeket, mikor az utcán...

Zavar titeket, mikor az utcán kérnek tőletek pénzt vagy le akarnak állítani, hogy vegyél, övet, hírlapot, ilyenek?

Figyelt kérdés
Engem személy szerint baromira idegesítenek ezek az emberek. Mikor munka után vagy akármiért kell kimozdulnom akkor sokszor belefutok ilyenekbe, mert budapesten lakoskodom, ahol kifejezetten sok van belőlök. Votl, hogy keresztanyámmal voltunk megállóban, erre egy diáknak kinéző gyerek kért tőle pénzt, keresztanyám egyértelműen mondta Nincs kézpénzem, erre csak folytatta, nekem elegem lett, mondtam NINCS! erre ő nem tőled kérdeztem te r*banc csicska..ekkor már elment, szerintem beijedt tőlem, mert keresztanyámnál tovább kunyerált, pedig hiába mondta nincs neki de mikor én akkor már tovább lépett. Keresztyanyám szerencsére nem hagyta szó nélkül, mert mondta utána "ezek után ne várjon semmit". Teljesen ez a zülött drogos gyerek kinézete volt. Utána többször lézengett arra fele de nem jött hozzánk szerencsére. Máskor meg több férfi szokott kérni aprót, mondom nekem sincs ekkor szépen tovább lépnek amivel nincs gond de valamikor még kérnek, nézzem már meg van még. Hova képzelnek ezek? Menjen azt dolgozzon, ne más keményen megdolgozott aprópénzét kunyerálja cigire. Vannak ezek az idős nénik akik virágcsokrot,vagy virágszálakat árulnak azoktól szívesen vennék néha de vannak olyanok akik konkrétan neked jönnek és 1000 forintért 2 rózsát vegyél már meg...Történt ilyesmi velem. Sokszor meg a bérlet automata elvonlt tömve, de én ilyenkor mindig kitudtam szedni valahogy azt a nyamvadt 500 forintost, de egyszer rajta kaptam egy arra lézengő csövit aki miután kiszedtem a pénzt eltűnt, csak mert addig míg vettem bérletet 4 villamos is elment amik ott járnak, de nem szállt fel. Dolgozó és tisztességes embertől meglopnák azt az 500 forintot is ezek az undormányok? Sokszor elképzelem, hogy ilyenkor fogja a pénzt azt berohan a szemközti dohányboltba azt röhög a markában. Mi pedig dühöngünk... Másokat is idegesítenek ezek?

2020. okt. 31. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, zavar. Próbálok ilyenkor meg sem állni, csak menni tovább egy "Nem köszönöm", vagy "Bocsi, nem tudok adni" mondattal.
2020. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is csak néha fel bsznak :D..
2020. okt. 31. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert 98%-ban értenek a NEM szóból, és a nézésemből...
2020. nov. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Zavar, de ignorálom.
2020. nov. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem is zavar, de igyekszem figyelmen kívül hagyni. Egyszer elmondom, hogy nem, utána ignorálom. Már a tekintetét is kerülöm ezeknek, így sokszor meg sem szólítanak.

Az idős, saját portékájukat fillérekért áruló néniket szeretem. Tőlük mindig veszek valamit és általában többet adok érte akkor is, ha éppen semmi szükségem a portékájukra.

A piacon is igyekszem odafigyelni, hogy inkább az idős, nyugdíjas kistermelőket támogassam.

2020. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fülhallgató max hangerőn bedugva, akárki akármiért oda akar jönni, leállítana, továbbmegyek. Simán arrébb rakom, pedig nem vagyok valami nagydarab. Nem állok már meg, nem érdekel.
2020. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sajnálom őket, nyilván ezek nem középosztálybeli szülők jól szituált gyerekei. Aki előtt nincs megfelelő minta, mondjuk intézetben nő fel, az nem úgy fogja nézni az életet, hogy dolgozni kell, hanem neki az ügyeskedés, a tarhálás lesz az alap beállítás, és persze van bennük egy nagy düh az egész többségi társadalom felé.

Ettől függetlenül én sem adok nekik, fejhallgató mindig rajtam, akkor is, ha nem hallgatok semmit. Bárki odajön, megrázom a fejem, mondom, hogy nem köszi, és odébb megyek, esélyük nincs elmondani a mondókájukat, a szemükbe sem nézek.

2020. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyomorultak. Ne állj velük szóba
2020. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!